| SparkleUnicorn a întrebat:

Salut,TPU happy Stau la bloc intr-un apartament de 2 camere in chirie si parintii mei nu vor sa cumparam un catel. Ok, poate nu avem loc sau poate cred ca nu ma ocup de el. Dar as vrea sa ii conving ca m-as ocupa si ca nu ar fi nici o problema daca l-am avea. Vre-un sfat? mersi, fundita big grin

4 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Un catel te ajuta sa devii mai responsabila. O sa fie o grija in plus, dar spune-le parintilor tai ca o sa te ocupi doar tu de el. Iti poate roade prin casa tot felul de obiecte, si trebuie sa il inveti sa isi faca nevoile afara. Ideea e ca atunci cand esti la scoala parintii tai vor ramane cu el sa il scoata, si poate nu vor sa aiba responsabilitatea asta. Gandeste-te bine daca vei face fata.

| neutrino a răspuns:

Vei chinui animalul, asa ca renunta.

| SparkleUnicorn explică (pentru neutrino):

Ahm, mai bine decat intr-o cusca de la petshop unde nu poate deat sa se invarta -.-.

| T0T a răspuns:

Faci ochii de catelus puppy dog eyes