| Eastwood a întrebat:

Sunt intr-o relatie cu prietena mea de 8 luni. si a venit vacanta, intre noi e cam 14 km distanta si cum nu o vad o zi sau doua simt ca nu sunt intreg si incep sa-mi fac griji cum ar fi : Ce face? Se gandeste la mine? Ii este dor de mine? Sau imi vin aluzii ca poate este cu baieti pe afara, ca poate cum nu sunt eu langa ea o sa se ataseze de alt baiat, si tot felul de prostii. As vrea sa stiu care e cauza aceste intrebari care imi vin in minte si de ce ma nu ma simt intreg fara ea, si de ce imi vin aluziile acestea? Si va rog daca se poate si niste solutii. Multumesc mult!

9 răspunsuri:
| DarQueen a răspuns:

14 km? Poți să îi faci cu bicicleta în 30 de minute, deci poți să o vizitezi zi de zi happy

| Mihaela1964 a răspuns:

Cred ca esti un indragostit cam gelos; scoate-ti din minte aiurelile astea, o vei sufoca.Gandeste-te ca celalalt e liber sa aiba prieteni, sa iasa, cum si tu iesi, sa vorbeasca cu altii-n-o poti tine legata de tine, indiferent ce ai face.Viziteaz-o cat poti de des, dar nu face crize de gelozie cand va vedeti, nici macar nu-i spune ce-ti trece prin minte cand esti departe de ea, s-ar putea sa nu-i placa asta.Gelozia e faina, dar in doze mici, mici, mici...

| grab a răspuns:

Esti indragostit si ai capatat niste ochelari de cal cadou la faza asta. Sa ii stapanesti sanatos! happy

Incearca sa te intalnesti mai des cu ea si spune-i ca ti se face mai mereu dor de ea, vezi cum reactioneaza happy

| fuzzer a răspuns:

Nu poti obliga o persoana, sa nu se vada cu fete sau cu baieti.

Daca ea alege sa faca o decizie, care te va dezamagi sau poate chiar vei suferi, vei plange ca o femeie?

Fii barbat! ii spui ce-ti place si ce nu.

| CorneliaC a răspuns:

Pai asta inseamna ca o iubeste foarte mult happy

| d3men7zel a răspuns:

Pentru ca esti indragostit de ea! funda?

| kmidodo a răspuns:

Cred ca nu ai incredere in tine, in ea, in relatia voastra. Daca si ea isi face aceleasi ganduri despre tine, te-ai gandit? Vorbeste cu ea, comunicati deschis.Asta ii apropie pe oameni. Daca e ceva serios intre voi, nu vor fi cei 14 km o problema. Si lasa gelozia ca nu rezolvi nimic asa. Daca te vrea pe tine va fi cu tine.

| Florin45 a răspuns:

Solutia este simpla.sau inventat telefoanele mobile plus cele care pot folosi skype sau daca nu doar un tel.mobil si tine o poza alaturi si gata.s-a rezolvat

| Nekochan a răspuns:

Cauza acestor intrebari ar fi ca nu ai destula incredere in prietena ta. Daca ea tine intr-adevar la tine nu cred ca ar sta cu un alt baiat cat timp tu nu esti in preajma.