| cvlculated a întrebat:

Salut TPU, sunt într-o relație de un an și puțin cu o fata și ne merge bine am fost despărțiți pentru o lună dar am reușit să ne împăcăm, in timpul despărțirii mele am vorbit cu alta fata pe o rețea de socializare ca și prieten eu care nu vreau nimic de a face cu fata cu care am vorbit, i-am spus clar că dacă e sa mă împac cu fosta am sa încetez sa vorbesc cu ea, m-am împăcat cu fosta și i-am zis fetei că nu am ce sa vb cu ea din moment ce am relație, prietenei mele nu ii place sa am prieteni fete sau sa vorbesc cu alte fete, și acu am inceput sa vb cu celelalte fata pentru că îmi e frica că o să ii spună prietenei mele că am vorbit cu ea sau naiba știe ce minciuni ii mai bagă, so enervat rău când i-am zis că nu mai vreau sa vorbesc cu ea și o început să se uite la tot ce fac pe Instagram și la mine și la iubita mea, nu știu cum să fac sa scap de aceasta fata fara sa ii spună nimic iubitei mele, i-aș spune și ei că vorbesc cu fata asta și că vreau sa nu mai o fac dar îmi e frica de ce reacție ar putea să aibă, pe scurt cum sa fac sa mă scap de a vorbi cu o fata nebuna fara să ii spună ceva iubitei mele. Mulțumesc.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

De ce nu o blochezi peste tot?
In felul asta scapi definitiv de aia.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Tu încerci să stingi focul cu benzină laughing
Sunt prea multe de zis.
Dacă prietenei tale nu îi place ceva ce deja ai făcut, îți asumi, nu ascunzi.
Până la urmă ai vorbit, nu ai înșelat-o. Iar în timpul "pauzelor" nu se pune.
Altă greșeală a fost să îi spui celeilalte "nu mai avem ce să vorbim", așa brusc, durându-te la cocos că îi strici starea pentru prințesa ta.
Rezolvă singur situația, coițe. Nu te-a pus nimeni să faci rahaturile astea.

| 1997onur a răspuns:

Spune-i adevărul așa cum ai spus aici totul.