| cattalynn a întrebat:

Sunt student in Iasi, anul 2, am 20 de ani si vroiam sa intreb : chiar nu mai sunt fete care vor o relatie serioasa? Sunt romantic, putin timid, am simtul umorului, imi plac cluburile, sa ma distrez, etc. Nu mai sunt de preferat genurile astea de persoane?

12 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

rolling on the floor
Cum s-o luam? Ok, sa vedem:
''sunt romantic'' - cei cu adevarati romantici, nu vorbesc niciodata de romantism.
Esti timid, dar iti plac cluburile, sa te distrezi? Mai sa fie, asta inseamna ca-n club, iti iei o bere si stai intr-un colt parasit? Sau dansezi singur amarat?
Ai deja o varsta, inceteaza cu astfel de tertipuri pentru a ''agata'' fete pe Internet. Fetele serioase, cu capu` pe umeri, cu siguranta o sa rada de postul tau, fiindca esti la varsta la care trebuie sa ai maturitatea sa faci/nu faci anumite lucruri.

| Leon a răspuns:

Stii cum se zice daca astepti momentul potrivit ti-o ia inainte unu care nu il asteapta. Sunt fete si pentru gustul tau dar ti-o iau altii inainte... asta e viata frate ce sa iti fac daca esti fraiertonguelaughing)

| NickiMinaj a răspuns:

^ moama, cata frustrare sad

| Adry05 a răspuns:

Nu stiu ce sa zicthinking, sunt unele fete care daca un anume baiat nu este frumos fizic, nu le intereseaza calitatile lui care ii dau o frumusete muult mai importanta decat cea fizica, cea moralahappy, frumusetea sufleteasca, pacea si puritatea sufletului, asta desi nu exista la totilaughing. Deci, daca cumva ai fost respins de cateva fete, nu te simtii descurajat, sunt sigura ca iti vei gasi si tu fata potrivita la un moment dathappy. Mult succes!happy

| blonda_6663 a răspuns:

Din ceea ce spui, pare ca nu te aranjezi suficient (aspectul fizic) sau te tii prea mult dupa ele (ca un catelus) atunci cand ai ocazia. poate nu ai experienta cu fetele si pui tot felul de intrebari deranjante, nu ii platesti consumatia cand iesi cu ea in oras, habar n-am. dar am gasit pe net un site misto care da sfaturi baietilor fara succes http://artaseductiei.ro/. regretul meu e ca nu exista un site de genul asta si pentru fete. am avea mai mult succes unii la altii :))

| MMadalina a răspuns:

Prin intrebarea asta vrei sa faci un anunt mai subtil, nu?laughing

| mycrazyworld14 a răspuns:

Depinde de fata...

In general,acum fetele prefera mai mult baieti "rai".Nu stiu de ce.
Tine minte:"cine nu sta langa tine, nu te merita."Stay linistit pana la urma o sa gasesti acea fata care sa te aprecieze pentru ceea ce esti, cu care sa ai o relatie de durata si asta o sa se intample tocmai cand te astepti mai putinhappyhappyAi doar putina rabdare.Sti ca dorintele, pe care le astepti de mult timp sa se implineasca sunt mult mai frumoase:X.

| eugem35 a răspuns:

Esti tu prea fatalau si credul,funt femei si femi, dar la varsta ta toate golancile cauta aventuri adica or sa se fu. cu tine de mana, asa ca nu mai cauta tu acul in caru cu fan si da cu maciuca in ele

| BuBu_6079 a răspuns:

Mai sunt fete care prefera genul asta! Sunt inca multe numai ca sunteti voi baietii prea ocupati sa cautati tipe pe tocuri de 10 centimetri cu un decolteu pana la talie sau premisa voastra"cu cat mai putine haine cu atat mai bine",cu boticu plin de lip gloss, machiate pana la refuz(ca fara machiaj ar face parte din filmele horror), si care sa va cada la picioare la vorbele voastre de 2 lei.Pana la urma tot la alea clasice ajungetiwinkingTrebuie sa va asezati la casa voastra si nu o sa va luati una de aia(asta in caz ca esti ruda cu Tiriac si iti permiti sa manaci o viata'ntreaga de la restaurant si ai servitori care sa-ti faca treburile). anywayoh go onSunt destule care vor relatii serioase numai ca nu vin ele si va trag de manecutawinking

| RockaruL a răspuns:

Frate,dragostea o intalnesti fata in fata nu o cauti pe net... daca ai ajuns asa inseamna ca esti disperat rau...de pe net tu cauti
poate gasesti pe cineva dar cunosti persoana? Tu ai dat anuntul asta de parca ziceai ca cumperi un catelusi nu ca iti cauzi dragostea... daca ai ajuns sa cauti fata perfecta pe net inseamna ca ori te simti foarte singur ori esti prea disperat... daca asa continui nici nu o sa iti faci o iubita crede-ma!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Domnule nu induci decit nesiguranta. Spui ca esti romantic si timid dar in acelasi timp iti plac cluburile si sa te distrezi si ai simtul umorului.Problema ta e ca nu vezi ca o relatie serioasa e determinata de un fel sincer de a fi, nu de ceea ce vrem sa parem.

| cattalynn explică:

Lasa eugem ca de dat cu maciuca nu e problema. Stiu ca majoritatea sunt golance...dar nu rasade nici una mai serioasa