| Vanessa72 a întrebat:

Trebuie sa plec in Londra si nu stiu cum este pe acolo...
Nu stiu daca o sa invat limba,daca o sa ma acomodez la scoala, daca o sa am prieteni.
Poate sa-mi spuna si mie cineva cum e pe acolo? sad

2 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

In Londra este foarte frumos. Unul dintre cele mai frumoase orase. Limba o sa o inveti pe parcurs, si de facut prieteni depinde de gradul de a socializa pe care il ai. Oricum astora nu prea le plac romanii dar sunt destui romani in Londra e foarte posibil sa intalnesti si sa te ajute sa te acomodezi.

| HaHaGirl a răspuns:

Englezii par ei respingatori, dar de fapt le place sa invete din culturile altora, engleza o inveti in maxim 2 luni mai ales daca faci si scoala acolo,vei fi surprins/a sa vezi cat de usor este,nu este la fel ca in Romania impartita programa,anii de studiu sunt impartiti altfel,totul este mai usor, este important sa fii deschis/a la ce tot ce e nou, sa vorbesti cu ei si sa nu te retragi, vei fi uimit/a sa vezi cat de primitori sunt, mai ales copii. Good luck!