| GLA a întrebat:

Salut, voi ati accepta ca iubita voastra sa iasa cu alti baieti? Fie ei prieteni din copilarie sau mai stiu eu ce?

16 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Depinde de mai multe lucruri aici
Stiu si cum actioneaza gelozia atat la barbati cat si la femei
Dar daca este vorba de niste prieteni vechi, pe care i-ai cunoscut, ti-au lasat impresia de oameni de treaba, atunci de ce nu!
Multi nu isi lasa iubitele sa faca nimic, fratilor nu sunt proprietatea voastra!

| dullcat a răspuns:

Buna.Depinde de circumstante si context.Iesirea intr-un grup nu ar trebuie sa fie o problema, in sensul in care sa apara gelozia, daca la asta faci trimitere.Dar nici sa vezi un prieten din copilarie de cateva ori pe an nu ar trebui sa fie ceva de ingrijorat.

| ReddY25 a răspuns:

In nici un caz

| mont a răspuns:

Da, de ce nu?

| Lupică27 a răspuns:

Vezi sa nu prinda drag de ei si sa uite de tine, treaba ta.

| Lidia09 a răspuns (pentru Lupică27):

Hai nu-l speria. Ea dacă ține la el nu v-a pleca și la urma urmei sunt doar niște foști prieteni. Trebuie să învățați să aveți mai multă încredere.

| Lupică27 a răspuns (pentru Lidia09):

Asta crezi tu ca esti mica, cati ani ai? vorbesti fara sa cunosti.

| Lidia09 a răspuns (pentru Lupică27):

Știi că nu-i frumos să întrebi o domnișoară câți ani are? Da oamenii dezamăgesc, dar n-ar trebui să încetăm să credem.

| Lupică27 a răspuns (pentru Lidia09):

Vai, ce sa-ti povestesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atâta timp cât eu îmi pun toată încrederea fără de negare cu Adevărat atâta timp cât eu îmi pun toată viața în mâinile ei cu Adevărat atâta timp cât eu îmi pun tot sufletul meu și inima mea cu Adevărat în mâinile ei și în mâinile sufletului și inimi pe care am ales să-l iubesc pentru tot restul zilelor mele pe pământul ăsta și viața asta oferită De Dumnezeu meu știu 1000000000000000000000%%%10000000000000000Sigur cu Adevărat ca nu ar face Niciodată nimic în privința relației noastre care ar putea săne Afectez pe amândoi. Eu nu am nicio problemă cu prieteni ei și nici prietenele ei. Până nu văd cu ochii mei Adevărul până nu aflu eu Adevărul venit de la omul pe care îl iubesc cu Adevărat da cu Adevărat prin cuvântul său prin vorba sa prin fapta sa să-mi spună să-mi zică cu Adevărat ce sa întâmplă între ia și prieteni ei. Eu nu am niciun drept s-o judec în privința la nimic până nu văd eu Adevărul cu ochii mei eu nu am cum să iau o deciziei ce ar putea săne afecteze relația. Și dacă ar comite ar greși într-un fel care o fi acel fel...eu nu am niciun drept sa judec acel suflet acea inima acel om în niciun fel căci eu nu sunt Dumnezeu să judec faptele și greșelile nimănui eu sunt un muritor eu sunt un om de rând care își câștiga pâinea prin muncă cinstită existența și viața eu n-am fost adus pe lumea sa judec viața și greșilele nimănui eu am venit sa ofer iubire Adevărat cu Adevărat și tot ce îmi stă în putință și în mână de oferi împart totul atâta cât Dumnezeu îmi pune pe masă și în mână și eu tot atâta am de oferit.

Atâta timp cât tu nu ai văzut cu ochii tăi că ți-a greșit într-un fel care consideri tu de ce o judeci?

| KovacsB a răspuns:

Ar trebui sa ascultam ambele parti ca sa ne formam o parere.
Dar diferenta de 8 ani dintre voi este destul de mare iar tu ai f multe probleme la mansarda.

| Standt a răspuns:

Pai daca iese la o cafea sau la un picnic, de ce nu? Socializarea sta in caracterul nostru. Si asa se pastreaza prietenii pe viitor, asa ii vei gasi la nevoie.
Sau tu sugerezi ca are aventuri?

| GLA explică (pentru Standt):

Nu sugerez ca are aventuri, ca ii stie de mult, cu unii a crescut dar ideea ca iubita ta sa stea doar cu baieti le afara, nu e ciudat?

| darrio2007 a răspuns (pentru GLA):

Probabil că găseste la ei ceea ce nu gaseste la tine.
Nu ma refer la altceva, Doamne ferește ci la comunicare, stare de bine impreuna etc.
La asta te-ai gandit?

| hipotronic a răspuns:

Salut! Cred cu tărie că nu se pune problema de acceptat de fapt ci de "pot trăi în felul ăsta?". Mai cred de asemenea că nu e vorba de faptul că iese cu băiatul în sine ca idee generală ci de contextul exact care ține atât de tine cat și de ea plus situația în care vă aflați. Asta înseamnă că atâta vreme cât nu-ți dă nici o senzație ciudată pentru a intea la bănuieli (însemnând că lăsăm deoparte speculațiile persoanele care provin din alte scheme și capcane mentale care țin doar de noi) nu ai de ce să îți faci griji, cu atât mai mult cu cât ai încredere atât în partenera ta, cât și în relația și abilitățile tale pentru a simți imediat dacă ceva se întâmplă. Sper că te-am ajutat.

| anoni2288347 a răspuns:

Dupa parerea mea conteza cat de matura e ea si cum se poarta ei cu ea daca ai face atenti sexuale sau semne te avertizez sa ai grija preteni ei ati pot fi cei mai mari dusmani