| JannaFriske a întrebat:

Copilul meu are 1an si o luna si nu vrea sa pape nimic aproape.Mai minca pina acum, supite de legume ii dadeam, lapte cu cereale, biscuite cu iaurt, dar acum refuza aproape tot. Il dau piept inca, maninca piept mai tot timpul, mincare papa rar. Rodiile ii plac mult. E cazul sa-mi fac griji? ca-i iese si dintisorii acum.

Răspuns Câştigător
| pcsick a răspuns:

Eu am stat la sanul mamei pana la 3 ani, a trebuit sa dea cu piper sau ceva de genu' sa scape de mine. ce-i drept si acum iubesc saniibig grin
poate asa o fi si al tau

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca ii dai piept si normal ca nu mananca mult mancare solida, plus de asta mai e si eruptia dintisoriilor care pentru ei este dureroasa

| foxsilver a răspuns:

E posibil sa fie din cauza dintisorilor, dar ca sa te linistesti si nu mai fi ingrijorata, fa-i un control medical. Daca pediatrul iti spune ca nu are alta problema in afara de dintisori, incearca sa-i dai sa pape numai ce-i place lui, si cand vrea el; nu-l forta, copilului cand ii este foame, cere, adica plange happy.
Sanatate multa!

| SchiZz20CMrecords a răspuns:

Nu ai de ce sa iti faci griji.
Cu siguranta e din cauza dintisoriilor eu ti-as sfatui sa nu-i mai dai mancare care necesita mestecare pentru ca are dureri destul de mari.
I poti da mancare moale care sa o poate doar inghite, te duci la farmacie si acolo sunt tot felul de mancaruri pentru copilasi la borcane ( sunt naturale deci nu i dai chimicale )sunt sute de feluri deci ai de unde alege
vei vedea ca dupa ce i va creste dintisorii nu vei mai avea probleme de genul

| MiruuuDeea a răspuns:

Nu iti fa griji Janna! E posibil sa fie din cauza dintisorilor, poate se simte si putin rau. si nu are chef de asa ceva.Isi va reveni cu siguranta!

| aidutzzaa20 a răspuns:

Janna ai putea sa ii dau ceva moale de ecemplu: banana sau banana cu branzuta si daca nu vrea aproape nimic ar fi bine sa consulti un medic si sa il consulte... Sper sa te ajute! Si sa va traiasca si sper sa isi revina:*:*:*