| Ungurean_Andrei_1999 a întrebat:

Salutare TPU. Stie cineva daca un test de paternitate cumparat de pe net este sigur? Eu as zice ca da, pentru ca am vazut recenzii si pretul e destul de mare. Voi ce parere aveti? Dau funda!
Multumesc anticipat.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Unde ai vazut tu asa ceva pe net?

| Violleta2022 a răspuns:

Nu exista test de paternitate pe internet, fiindca acela este foarte coplex de facut in laboratoare specilizate, cu computere delicate si numai un biolog calificat poate face procedura corecta, extragand din sange, firul de par ori din saliva cromozomii pe care un aparat specializat ii compara la cele doua persoane care sunt cercetate pentru paternitate.

| mihai69 a răspuns:

Nu există așa ceva.

| Freya1 a răspuns:

Testul de paternitate se face intr-un laborator de analize cu monstre de sânge, par, saliva etc.Nu se cumpără de pe net.

| Furnicuta000 a răspuns:

Cum adica? Nu se gaseste test de paternitate pe net, se face la diferite laboratoare dar nu exista test de paternitate cum e testul covid. Sau daca ai gasit probabil e teapa. Sau poate ai vrut sa scrii altceva

| Floridori a răspuns:

Sunt ok pentru ca tu sa iti faci o idee, insa pentru aceeasi suma, poti face un test in laborator, sau pentru 100-200 lei in plus, poti face ceva mai complex, ca de exemplu secventierea extinsa a cel putin 21 de markeri.

Totusi, rezultatele acestor teste, fie ca le faci acasa, sau in laboratoare private, nu sunt acceptate in instanta, deci in cazul in care vei avea nevoie sa mergi in instanta, va trebui sa faci testul de paternitate la IML (Bucuresti, Cluj, Iasi, Timisoara si cred ca si Craiova si Targu Mures).

Răspuns utilizator avertizat