| Adrian173916 a întrebat:

Salutare TPU, tocmai ce s-a despărțit iubita mea de mine, încă îs confuz pentru motivele de care s-a despărțit dar nu asta era întrebarea, ea încă mă iubește și eu inca o iubesc, încă tine la mine, și după ce ne-am despărțit am ieșit pe afară și tot am reușit cumva sa o sărut și încă se vedea că mă iubește, mi-a spus că o disper cu mesaje și etc. Ce ar trebui sa fac să înceapă să mă caute ea pe mine ci nu invers dar totuși fara să o rănesc?

Răspuns Câştigător
| ioana748 a răspuns:

Buna,
Nimic nu trebuie sa faci. Daca esti confuz in ceea ce privește despartirea inseamna ca sunteti Intr o relatie confuza. Ia o pauza totala, nu i mai trimite nici un mesaj. Posibil sa te abordeze ea dupa cateva zile. Daca trece o luna si nu da nici un semn, mergi mai departe.
Nu cred ca ti ai dori sa stea cineva cu tine din mila. Uneori simtim ce vrem noi sa fie, nu si ceea ce este.
Este frumos ca esti implicat si prezent, dar daca asta o deranjeaza, nu o mai deranja.
Pe de alta parte @1onur are dreptate, dar poate asta este alta poveste.
Toate cele bune,

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Crezi tu ca te iubeste.
Ea nu te va cauta niciodata, daca tu o disperi cu mesaje.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu stiu daca te iubea sau nu, dar cred ca esti extrem de gelos si manipulator, daca a fost nevoita sa renunte la tine, fiindca nu mai putea suporta sa fie controata si manipulata atat de rau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să-l iubești pe Dumnezeu să-l pui pe Dumnezeu in inima ta cu Absolut totul să-l pui pe Dumnezeu cu totul în sufletul tău în cuvântul tău în tine și în fapta ta asta să faci.

Nu Alergați după femei și bărbați.

Alergați după Adevăr iar Adevărul este doar Dumnezeu.

Nu va băgați în inima nimănui cu forța nu va băgați în sufletul nimănui cu forța nu forțați pe nimeni să vă iubească nu forțați pe nimeni să vă placă să vă adoră nu forțați pe nimeni să vă de-a atenție validare va forțați pe nimeni să vă accept in viața lor și inima lor sufletul lor nu alegeți după faimă nu alegeți după atenție nu alegeți după bani nu va vindeți nu ma amăgiți sufletul inima nu va întunecați sufletul si inima.

Orice ați pune in locul lui Dumnezeu orice. va fi temporar și veți regreta rău de tot căci iubirea mila lui Dumnezeu nu se poate compora și cântări in nici măsură cu nimic pe pământul ăsta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să-ți fie frică cu Adevărat da cu Adevărat dacă-l pierzi pe Dumnezeu nu o femei sau un bărbat să-ți fi confuz cu Adevărat daca nu-l ai pe Dumnezeu in inima ta și sufletul tău Sâte întrebi de ce nu-l iubești pe Dumnezeu cu Adevărat acolo este Adevărata rană și durerea și lipsă Dumnezeu in inima oamenilor și sufletul oamenilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uni Oamenii te pot înlocui uni oameni te pot uita uni oamenii te pot trăda uni oamenii te pot avea că pe o opțiune uni oamenii te pot necăji amăgi dezamăgi...

Dar pentru Dumnezeu rămâi aceleașihappy pentru Dumnezeu nu poți fi uitate și nici trecut cu vederea pentru Dumnezeuhappy rămâi același in ochii lui rămâi același suflet aceași inima este de ajuns să-l pui in inima ta cu Adevărat este de ajuns să-l pui in sufletul tău cu Adevărat și atunci o sa vezi ce alți nici în ziua plina nu văd decât interesele lor proprii. Nu face niciodată greșeală în viața ta să-l înlocuiești pe Dumnezeu să-l Vinzi pe Dumnezeu să-l minți oricum nu ai cum dar dacă te-ai îndepărta de Dumnezeu te îndepărtezi de adevăr iar dacă te-ai îndepărta de adevăr este grav...

| MrAM a răspuns:

Cel mai indicat e sa vorbesti cu ea, ii explici ca o placi, te vezi in viitor cu ea si vrajeli de astea. Dupa care ii spui ca ea pare confuza in toata situația si dupa ce se hotaraste ce vrea sa faca cu viața ei sa te contacteze, asta daca mai esti disponibil. Crede-ma ca asta e tot ce ai de facut.
Si nu-i dai mesaje, nu o freci la cap ca un lingau si o sa fie bine.