| Vaicedilema a întrebat:

Salutare tuturor! Întrebarea mea este legată de căsatoria între mine cetățean român și iubita mea cetățean al Uzbekistanului. Mă intresează ce fel de documente vor fi necesare și mai exact unele care pot fi dobandite doar din Uzbekistan sau de la Ambasada Uzbekistanului. Are deja certificatul de naștere, buletinul din Uzbekistan și cel ce ii permite vizita în uniunea europeană valabil până în Iulie 2019, diplomele cu studiile ei din Uzbekistan.

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Mergi la ambasada respectiva si intreaba. In locul tau asa as face.

11 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Cam cât a plătit, ca să devină cetățean UE, gagica asta a ta din Uzbekistan?
Întreb și eu pentru un prieten.
laughing
Din Kazahstan nu cunoști pe careva că vrea amicul meu să se căsătorească.
laughing

| Vaicedilema explică (pentru gabicoo):

Eu vorbesc de o căsătorie pe bune aici nu pentru cetățenie și apoi divorț subit.

| darrio2007 a răspuns (pentru Vaicedilema):

La casatorie te gandesti tu dar ea cred ca se gandeste mai mult la celelalte. Sunt destule cazuri de acest gen.

| Vaicedilema explică (pentru darrio2007):

Înțeleg de ce credeți asta dar ea este în America acum și nu știu câți ați lăsa America pentru România! Putem să nu mai avem discuții în afara subiectului!

| darrio2007 a răspuns (pentru Vaicedilema):

Puteai spune de la inceput chestia cu America. Ce ti-am scris mai inainte era exact pe subiect. Imi face impresia ca exact la asta te-ai gandit si tu. Cred ca nu stie cum este in Romania. Dar este problema voastra.
Succes!

| antiqque a răspuns (pentru Vaicedilema):

Asa comenteaza el pe langa, sportul lui preferat.

| Vaicedilema explică (pentru darrio2007):

În România îți este bine dacă faci să fie bine. Cine zice că nu găsește de muncă nici nu prea caută! Sunt salarii diverse desigur. Fiecare cum își așterne așa doarme. Eu am întrebat ce documente sunt necesare nu am insinuat că am o fată care vrea să ne căsătorim de fațadă cum se întâmplă în America și poate și în alte țări.

| Vaicedilema explică (pentru darrio2007):

Nu avem ambasada Uzbekistanului în România! Dar nu știu ce acte cere țara noastră pentru străini, care nu se pot procura direct din țară.

| darrio2007 a răspuns (pentru Vaicedilema):

Daca este In America, nu spui ce tara, care este cetatenia ei? Tot uzbekă?

| Vaicedilema explică (pentru darrio2007):

Da ea este uzbekă.

| darrio2007 a răspuns (pentru Vaicedilema):

Http://taskent.mae.ro/
Sa se intereseze aici care sunt conditiile. Nu vad alta rezolvare in acest caz.

| darrio2007 a răspuns (pentru Vaicedilema):

Mergi la ambasada respectiva si intreaba. In locul tau asa as face.