| dany352 a întrebat:

Salutare tuturor, ma numesc dani si traiesc o poveste de iubire cu un baiat de 2 ani de zile ca sa intelegeti noi ne cunoastem de mici am copilarit impreuna dar eu eram presata de parinti sa mi termin scola si am rupt legatura cu amicii prietenii el intre timp si a fact pe cineva s a mutat la el si sunt impreuna si acum de 7 ani si relatia mea cu el de 2 ani ne iubim el foarte mult este atent cu mine este langa mine dar tipa cu care sta in casa nu vrea sa accepte ca ma iubeste i a spus in fata ca ma iubeste pe mine si vrea sa fie cu mine dar ea refuza sa plece din casa bunica lui o tine acolo pentru ca tine la ea si vede un sprijin in ea. El este disperat deja tipa a asteptat sa ne vada impreuna ne a pandit cand ma aducea acasa si a vaz cu ochii ei iar acum a fact un obicei din asta si vine si astepta cand ma aduce pe mine acasa si el ii spune ca ma iubeste ea plange lui ii este mila si l doare ca a fact o sa sufere si se simte vinovat pe mine ma iubeste nu poate trai fara mine a zis sa nu l las ca nu stie ce va face sa nu plec de langa el am stat de vb cu parintii nostri mama a zis sa luam o pauza pana se rezolva situatia dar nu mai pot sa astept si nu mai vreau sa sufar ma doare ea are o situatie ciudata in familie tatal ei nu este de acord sa se mai intoarca acasa si nu stiu cum sa fac. Ajutati ma cineva care a trecut prin asta ma doare sufletul
Cum fac cum sa procedez fara sa l faca sa sufere si nu pot sa l las asa pentru ca am petrecut foarte multe clipe frumoase si el s a schimbat iar tipa aia n o sa faca fata schimbarii lui care s a datorat din cauza mea

7 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Problema este incurcata rau, si numai daca stati toti trei si vorbiti puteti sa-i dati de capat.
Prietenul tau sta la bunica lui, nu se poate muta la parintii lui? Atunci fosta lui prietena poate ramane in continuare la bunica lui. Mai ales daca este fata harnica si poate are si un job, atunci ar fi numai bine pentru bunica lui.

| Zenithf a răspuns:

M-am gandit mult la problema ta, si pana la urma asta este concluzia la care am ajuns:
Ei sunt impreuna de ani de zile, ma gandesc ca ea s-a mutat la el la cel mult 1-2 ani de cand s-au cunoscut, deci de 5 ani cel putin locuiesc impreuna, ca si o familie. Tu apari in postura proasta aici.
Cel mai bine ar fi sa stai departe de el. Cum a stat atat vreme fara tine, poate sa stea si acum.

| dany352 explică (pentru Zenithf):

Cum sa fac asta ce o sa creada despre mine ca vreau sa fug de el ca vreau sa l las singur ca mi a mai spus lucrul asta cand am zis sa nu ne mai vedem o perioada si amandoi eram suparati cand suntem unul langa celalat suntem cei mai fericiti linistiti parca ne stim de o viata cand stam departe unul de altul ne certam ne reprosam dar cand suntem fata in fata nu mai exista cearta repros

| oxxy05 a răspuns:

Off...acum un an am trecut exact prin asa ceva! Baiatului respectiv care era in pielea prietenului tau a incercat si mi-a cerut ajutorul sa-i gasim noi 2 fetei acre statea la el un iubit. Am incercat dar ea avea tot ce ii trebuia in casa la el si nu a renuntat. Peste cateva saptamani a aflat de mine si de el si l-a inselat cu un tip. Acesta ar fi fost momentul culminant dar baiatul care ma placea pe mine si eu pe el a fost rugat de bunica fetei sa o mai tina la el pana termina scl..in fine...ideea ar fi sa o faceti intr-un fel pe acea fata sa se indragosteasca de un alt baiat care ar fi de acord sa o primeasca la ea ( ea ramane la prietenul tau pentru ca este amenintata de parintii ei ca nu o va mai primi acasa si ea este speriata pentru ca daca va pleca de la prietenul atu va ramane pe drumuri) asta este gandirea ei. Daca isi va gasi pe cineva la care poate sa locuiasca veti scapa de ea si va prefera cu siguranta o persoana foarte instarita ca sa poata avea mult mai multe decat ii poate oferi prietenul tau. Nu stiu, e o situatie foarte aiurea. Uite de exemplu eu am renuntat la el pentru ca la inceput ma si mintea in legatura cu ea, nu am stiut ca sta la ea si mi-a ascuns de frica sa nu-l parasesc dar cand am aflat am facut-o. Tienam mult la el si imi placea mult, era foarte frumos dar nu puteam continua asa. Am stat o perioada singura si mi-am gasit pe altcineva, acum l-am uitat si am planuri mari de viitor cu persoana cu care sunt acum. Chiar daca am avut amintiri frumoase cu acel baiat, am renuntat pntru ca eu nu vedeam nici o solutie sa scape de ea. Si acum o tine pe cap si o intretine el si inca ma mai cauta dar e problema lor. Eu zic sa incercati sa o faceti pe ea sa plece si daca nu reusiti incearca tu sa te departezi de el incet incet pentru ca altfel nu veti reusi. Imi pare rau sa spun asta dar e foarte grea situatia in care sunteti acum. Nici eu nu credeam ca voi mai gasi pe altcineva care sa ma iubeasca si sa-l iubesc si uite ca am reusit si acum sunt fericita. Incearca si tu si nu te departa brusc de el pentru ca vei suferi mult iar pe el lasa-l pentru ca daca te iubea asa de mult nu isi gasea alta iubita si daca era cu capul pe umeri nu o lua si la el acasa. Prin asta nu iti poate demonstra ca te iubeste. Eu zic sa-l lasi ca nu te merita, sincer! Ai grija ce faci si sper ca ti-am fost de ajutor.

| dany352 explică:

El nu mi ascuns nimic dintre ei doi din casa stiu tot ei i a ascuns o perioada dar mie imi spunea imi cerea sfatul cum sa face. a crezut ca isi va gasi pe altul dar n a fost asa ea accepta situatia dintre noi doi asa sta in casa singura cu bunica lui care n o lasa sa plece plange se consuma iar el sta cu mine nu stiu cum sa fac a zis ca i este mila de ea si stiu ca n o sa poata fi fericit langa ea cum a fost cu mine va sta doar asa sa si umple timpul

| dany352 explică:

Cum sa procedez?
i am zis sa stam separati o vreme dar a zis ca nu poate fara mine cum sa fac?
ea nu vrea sa accepte iar lui ii este mila de ea ce fac?
ca el nu este un om rau asa s a intamplat sa fie ajutati-ma cumva ca sufar

| dany352 explică:

Nu are cum sa se mute la pariti ca si parintii lui stau tot acolo ideea este ca mama lui nu a fost de acord cu relatia de la bun inceput iar bunica si a spus punctul de vedere avand mai multa autoritate in fata lui pentru ca l a crescut din momentul cand mama lui s a despartit de tatal natural si s a recasatorit el avea 3 ani pe atunci si o respecta pe bunica deoarece s a chinuit cu el si nu are cum sa se mute la mine pentru ca tipa stie unde stau si ar insemna sa vina tot timpul dupa el n am ce sa fac sunt deprimata vreau sa fiu linistita vreau sa fiu fericita m am dedicat numai lui in tot acest timp am fact sacrificii ca sa fim bine l am sfatuit numai de bine nu mai stiu sa fac fata situatiei