| SavaBogdan a întrebat:

Salutare tuturor utilizatorilor TPU. Am o intrebare, am o colega cu care ma inteleg foarte bine cu ea, ne stim din ciclul de licenta iar dupa acesta si la masterat am nimerit tot la aceeasi specializare, toate sunt bune si frumoase numai ca am inceput sa ma indagostesc de ea.Ma inteleg super bine cu ea, sincer nici cu sora mea nu ma inteleg asa bine, povestim zilnic imi trimite mesaje ii raspund, la mesaje, am iesit impreuna la cinema, prin oras la pizza ne simtim bine de cate ori iesim, avem despre ce sa povestim.De cate ori vine sa lucram la proiecte pentru facultatea mai mult stam la povesti decat sa lucram concret (80% povesti, si restul munca la proiecte).Ori de cate ori a apelat la mine am ajutat-o cu mare placere, ori cu ce am putut.Problema este ca nu as vrea sa imi stric aceasta relatie de prietenie cu ea, as vrea sa fiu impreuna cu ea, dar poate ca relatie nu o sa mearga cum am vrea noi, si sincer cred ca ca dupa aceasta nici relatia de prietenie dintre noi nu ar mai fi cum este acum la acest moment.

2 răspunsuri:
| resemnat a răspuns:

Frate, daca zici ca va cunoasteti de atata timp si va intelegeti bine, de ce nu ar merge relatia?

Propune.i o iesire in oras la o cafea si spune.i tot ce simti! Nu ai ce pierde, daca nu vrea sa fie cu tine asta nu inseamna ca nu veti mai fi prieteni, corect? Nu te mai gandi ca AI VREA sa fii impreuna cu ea, ci FII IMPREUNA CU EA!

Mult noroc!

| LolaLollita a răspuns:

Stii ce cred eu? Daca nu risti, nu castigi.