| Noname_6326 a întrebat:

Saptamana viitoare este ultimul clopotel al clasei a 8-a, iar eu vreau sa scriu cateva cuvinte frumoase pentru doamna diriginta prin care sa-i multumesc pentru ca ne-a fost alaturi, ne-a ajutat etc.pentru ca este o profesoara foarte buna. In numele intregii clase. Este profesoara de limba si literatura romana. Va rog dati-mi cateva idei pentru ca vreau sa fie cat mai frumos.

Răspuns Câştigător
| mistikk a răspuns:

Ciudat cum anii trec ciudat cum intr-o zi ne-ati schimbat in oameni mari din niste copii. ciudata este viata ne-ati invatat mereu sa mergem inainte ne-ati ajutat cand aveam cea mai mare nevoie ne-ati ascultat cand nimeni nu o facea ne-ati indrumat spre cea mai speciala piesa din puzzle-ul vietzii poate ca si noi am mai gresit dar ati dat pagina cu pagina din cartea vietii noastre si ati indreptat colturile indoite. Desi ani vor trece in continuare amintirile vor ramane pentru ca odata incuiate in sufletele noastre vom arunca cheia uitarii.

7 răspunsuri:
| Noname_6326 explică:

Mai* am gresithappy

| loredana2012 a răspuns:

Pai deja vad in intrebarea ta. Spune-i ca-i multumesti pentru ca v-a fost alaturi si pentru ca este o profesoara foarte buna.In general, e bine sa vorbesti putin si bine la astfel de evenimente.Prea multa lauda da in ipocrizie.

| VisezInNonCulori a răspuns:

Doamna Diriginta Această zi este o ocazie deosebită să Vă aducem cele mai sincere şi frumoase urări.
Ne-ati fost ca o mama in acesti 8 ani, ne-ati invatat ce este bine si ce este rau, ne-ati ajutat sa pasim spre calea buna, toate realizarile pe care le vom avea sa stiti ca dumneavoastra ati contribuit si va suntem recunoscatori. Desparirea este grea, o persoana draga, va ramane, iar noi vom pleca. Suntem pregatiti pentru obsacolele drumului spre reusita. Intotdeauna drumul este presarat cu obstacole fie grele sau usoare dar dumneavoastra ne-ati dat motivul sa capatam curaj si incredere. Va multumim pentru toata atentia si iubirea acordata.

| MoreTime a răspuns:

Draga doamna cu par lungi pletite, multumit-am tie pentru tot ce ne-ati oferit, 2 si 3 cu nemiluita, certuri pentru absente si multe altele. Va vom primi cu drag la banchet cu bors din copite de cal cu ceanura si multe altele mai frumoase.

Fii inventivabig grin Dirigintei tale ii va placea gandirea voastra, voi stiti toate momentele de tristete si de bucurie dintre voi, amintitii in text despre ele. O vor induiosa. Nimeni altcineva nu e in stare sa scrie o scrisoare mai buna decat voi atata timp cat noi nu cunoastem ce ati facut voi impreuna...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasati discursurile. In ziua de azi, cat crezi c-o sa-i pese ei de niste cuvinte care nu vin din suflet? La anul ia altul clasa, dupa ceva timp alta. Fiecare ii va oferi cate-un discurs de acest gen si al vostru va fi egal cu 0.
Fiti alaturi de ea la banchet si distrativa cat mai mult. Cu sau fara acea scrisoare, o veti tine minte mereu.

| medex3 a răspuns:

Parca ieri eram niste copilasi speriati care se ascundeau in spatele mamei.Eram cativa boboci de trandafiri care isi ridicau caputul din pamant si cunoasteam lumea.In 4 ani de zile am invatat sa fim curajosi, ingeniosi, am trait si am avut aceleasi sentimente cand luam o nota mare sau mica.Am ras impreuna, am plans, am trait, am iubit, puneam la cale planuri cum sa chiulim de la ore.Eram clasa care era cea mai unita.Chiar daca eram foarte rai, in sufletele noastre iubirea pentru diriginta si profesoara era imensa.Am necajit profesorii/profesoarele dar daca nu le suparam de ce mai eram copii? De ce sa nu zambim si prieteniile noastre sa infloreasca? De ce fiecare copil isi urmeaza drumul singur dar care pleaca dintr-o familie pentru a crea alta.Au fost 4 ani minunati! Ii multumim domanei diriginte si ii spunem: Sa nu ne uitati niciodata! iar daca am suparat vreodata profesorii le cerem scuze. Tuturor colegilor mei le spun"Noroc in viitor" iar cand ne vom intalni peste 10 ani sa nu uitam minunatele intamplari care s-au petrecut intr-o curte a unei scoli in care am petrecut 4 ani cu bine si cu rau.Fiecare nota luata, fiecare tampenie a noastra, fiecare zambet, fiecare lacrima \ne-a unit si ne-a facut ceea ce suntem acum: o familie care este la capat de drum. Poate o sa ne mai intalnim, poate o sa mai povestim dar in inimile noastre clasa a 8 a nu se va termina niciodata.Acest moment pentru mine este doar un moment in care lacrimile vor veni, iar trandafiri se vor ofili.Chiar daca la inceput erau niste bobocei micuti acum au crescut si e timpul sa se ofileasca: unu cate unu. Dar va ramane o petala care nu se va ofeli niciodata. Ii multumim inca o data si ii zicem ca pentru noi ea a fost cea mai tare dirigalove struck

| Papusha lui =p~ a răspuns:

Eu si restul colegilor mei, ii multumim doamnei diriginte ca ne-a fost alaturi in cei 4 ani si ne-a invatat multe lucruri noi.
Si noi acum, la sfarsit de an, tinem sa-i multumim enorm si sa-i spunem ca nu o vom uita niciodata.