| AliceAlice456 a întrebat:

Soacra mea mia mâncat 10 ani din viaţă,adică de când sunt căsătorită cu soțul meu el îmi ia apărarea dar degeaba mama lui e tot cu gura pe mine,chiar dacă fac bine ea zice ca nu e bine soţul meu a ajuns să se certe cu ea din cauza asta dar degeaba,ea tot nu înţelege, nu ma suportat niciodată a încercat şi să mă otrăvească mi-a pus în ceai pastile dar că mi-am dat seama si l-am aruncat, mereu imi zice ca nu sunt buna pentru băiatul ei deşi şi el i-a zis ca mă iubeşte si atunci cand a aflat că mama lui mi-a pus pastile în ceai s-a certat rău cu ea.Vi se pare normal ca soacra mea să se comporte aşa cu mine?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da mi voie sa nu cred asta. "să mă otrăvească"
Dar dacă e adevărat de ce nu exista o plângere penala pentru tentativa de omor?

| AliceAlice456 explică (pentru suntserios):

Pentru că totuşi e mama soţului meu şi nu vreau să îmi stric relaţia cu soţul meu

| suntserios a răspuns (pentru AliceAlice456):

Ori tu minți cu otrăvitul. Ori poate nu realizezi că cineva a vrut să te asasineze. Și da, asta e cuvântul

| ioana748 a răspuns:

Dar nu exista o solutie sa nu mai fi in preajma ei?
Important sa fii tu cu sotul bine, indiferent unde.
O camera cu chirie in care sa va puteti trai iubirea linistiti.
Asa se procedează cand generatiile nu se inteleg intre ele.
Cu pastilele in ceai...ce sa zic....persoana este bolnava psihic si un pericol social.
Posibil are nevoie de tratament de specialitate.
Este foarte grea viata langa astfel de persoana cu tot respectul pentru oamenii bolnavi.
Doar mutarea este singura varianta castigatoare in cazul vostru.
Toate cele bune,

| Anonimul151 a răspuns:

Nu e un comportament absolut DELOC NORMAL.

Dacă aveți posibilitatea să vă mutați, chiar și în chirie ( deși știu, nu e ușor ), trebuie să o faceți. Pentru că din păcate multe dintre "soacre" au început să fie așa, și sa se bage unde nu trebuie și sa facă rău ( de ex căsnicia ta ). Mai există foarte multe astfel de casnicii unde soacrele fac probleme chiar intenționat.

Trebuie să îi spui și tu soacrei tale unele lucruri. Trebuie să îi spui în fața ca comportamentul ei nu e unul normal. Și trebuie sa vorbești și cu soțul tău despre asta să vezi ce părere are...

Așa cum spuneam mai sus, și cum spun alți useri, dacă ai posibilitatea trebuie sa plecați de lângă acea femeie. Pentru că va face în așa fel încât să vă despartă.

| Xox0 a răspuns:

Cum au spus ceilalti useri: mutati-va.

| AndreiBistriteanu a răspuns:

Trebuia sa locuiti in alta parte, chiar nu reusesti sa te impui?
Fa putin pe nebuna si lasa rusinea.