| rozmarine a întrebat:

Sunt cu Adi de 4 ani.toate bune si frumoase pana cand eu l-am cunoscut pe Mircea, un coleg de clasa cu care m-am imprietenit, si el avand o relatie serioasa care la un moment dat cica s-a terminat. Mircea s-a indragostit de mine si eu de el, evident m-am racit de Adi, desi nu voiam sa ma despart de el, deoarece aveam mare incredere in el ca ma iubeste. Dupa ce am terminat scoala tineam legatura cu Mircea dor la telefon.NU am avut o relatie cu Mircea, nu ne intalneam in afara programului scolar Decat daca ieseam la un suc.Intr-o zi ma suna Mircea si imi spune ca fosta lui prietena este insarcinata si ca ar fi copilul lui si ca nu mai poate face o intrerupere de sarcina... a nascut, Mircea ma tot cauta, binenteles ca eu il respingeam nu voiam sa mai vb cu el nici macar la telefon imi dadea mesaje spunandu-mi ca el la mine se gandeste si ca a fost doar o greseala ce s-a intamplat.Adi a aflat de "relatia noastra din trecut" citind un sms. A urmat o cearta teribila, dar ne-am impacat, desi imi reproseaza mereu...eu inca mai tin la Mircea desi vreau SA IL UIT SI NU POT, vreau sa fiu fericita langa Adi ce pot face? Fara sfaturi rautacioase pls

8 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Fara sfaturi rautacioase, a? Adica ai o relatie de 4 ani, cu toate bune si frumoase iar tu te indragostesti de altcineva? Bai... ahh, beah! Ma abtin! Pa mah, pa!

| Dianné a răspuns:

Pai, poti sa iti vezi de trebuie. ta sa fii fericita alaturi de Adi si sa ii spui lui Mircea ca ai dori sa fie intre voi doar o relatie de amicitie.Cred ca ar fi cea mai buna solutie! Pe Mircea trebuie sa il uiti daca totusi te`ai impacat cu
Adistraight face.
Mdea.happy
Si nu uita ca nu dragostea care pretinde un anumit baiat ca TI`O DARUIESTE, nu poate fi dedicata doar printr`un smshee heeBft.

| AaNyRaA a răspuns:

Daca spui ca esti atat de sigura de dragostea lui adi ramai cu el si aveti grija ca sa zic asa unul de celalalt si cu mircea nu stiu ce sa zic adica ma gandesc ca nu are rost sa te desparti de adi cu care ai o relatie de 4 ani pentru mircea care iti spune t iubesc sau asa ceva intr-un mesajwinking

| cristiana_4483 a răspuns:

Cu timpul il vei uita pe mircea, asta daca e si ady langa tine. Explica-i toata situatia care a fost si incearca sa-i arati cat de mult ti la el...

| Iuliix a răspuns:

Ramai cu baiatul pe care il iubesti. Daca vrei sa fii fericita langa Adi stai cu el si asa uiti de Mircea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa nu te mai gandesti la el si incearca sa pastrati legatura si sa ii spui ca tu ai mers mai departe.incearca

| MinnieHaha a răspuns:

Mai intai intrebarile: 1)Mircea este major? 2) Te-ai gandit un moment ca poate nu Mircea este tatal copilului, si ca acea fata a instenat totul? 3) Daca inca mai simti ceva pentru mircea dc vrei sa fii cu ady?
Acm sfatul: Yo zic sa ii raspunzi lui Mircea la sms-uri, sa-in spui ca totul s-a terminat (daca asta vrei), sa-l intrebi ce mai face si care mai este viata lui, dupa care vei putea pur si simplu sa-i spui ca vreti sa ramaneti amici insa daca u simtin ceva pentru el nu ascunde asta! spune-i direct in fata ca inca simti ceva pentru el, dar din cauza a ce s-a intamplat, esti suparata pe el
Asta trebuie sa faci!(PAREREA mea)

| MinnieHaha a răspuns:

Nu ca i-as lua apararea, insa are dreptate! Daca eu m-as indragosti de cineva in timp ce sunt cu mihai, nu ar trebui sa ma judece nimeni pentru ca nu ii poti porunci inimii! Daca ea vrea sa stea cu mircea desi este cu ady, este trebuie NOASTRA? Nu avem dreptul sa o judecam plus ca ar trebui sa ne punem in situatia ei! Va mai rog si eu inca o data, va rog nu faceti comentarii rautacioase, si pls, nu o judecati! Iar in legatura cu intrebarea, eu tot cred ca trebuie sa vb cu mircea! Este pentru binele TUTUROR!
P. S.: Nu vreau sa se supere nimeni pe mine pentru ce am zis mai sus, dar chiar m-am pus in situatia ei si credeti-ma ca nu ii este nici ei usor chiar daca voi nu ganditi asa(unii)