| frumusica94 a întrebat:

Sunt cu prietenul meu de cateva saptamani si as vrea sa fac oficiala relatia noastra, sa nu ne mai ferim.Insa parintii mei nu sunt de acord sub nicio forma.Nu stiu cum sa fac sa il accepte.As vrea sa fac in asa fel incat niciunul sa nu aiba de suferit.Astept raspunsurile voastre

5 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

E o situatie foarte dificila in care trebuie sa ai o reletie foarte buna cu prietenul, viitorul ales si parintii tai pe care nu poti sa-i tratezi cu indiferenta pentru ca te pot ajuta foarte mult in viata. Cu parintii tai trebuie sa discuti in modul cel mai sincer, explica-le ca e in joc fericirea ta si viitorul tau.În final tu trebuie sa-i convingi ca pasul pe care vrei sa-l faci e un lucru bun si nu vei regreta niciodata.

| buterfly a răspuns:

Pai demonstreaza-le ca nu e un baiat rau si ca e cat se poate de ok!
Adu-l sa-l cunoasca si daca crezi ca nici asa nu va merge atunci poate mai bine zici ca ei si faci ca tine vb aia... Oricum fiecare parinte vrea doar binele pentru copilul lui si de aceea uneori actioneaza asa...
Doar in timp le poti demonstra ca merita sa aiba incredere in prietenul tau si nu numai in el, ci in voi 2!
Succes!:*

| claudiea79 a răspuns:

Buna.eu cu iubitul meu stau de 3 ani nici acum nu il acepta tata.este impotriva noastra.am mers inainte nu vreau sa mor singura am 32 de ani. daca parintii mor ramin singura am decit un frate care nu ma baga in seama, mergi inainte daca va iubiti.eu platesc chirie parintilor si ma cert cu ei asta este viata.de curind mi-a murit bunica daca nu era iubitul meu nu puteam sa trec peste. iubeste nu renunta la iubit daca te iubeste cu adevarat.lasa-i pe parintii ca nu traiesti cu ei... daca ei se duc ramii singura? parintii mereu vor sa ne goneasca daca am avea casa am pleca

| TM6524 a răspuns:

Eu zic ca nu ar trebui sa il respinga, ar trebui sa stie ca tu esti fericita si sa nu fie asa...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oficiala? deci te mariti? felicitari.