| anonim_4396 a întrebat:

Sunt impreuna cu prietenul meu de aproape 4 ani, eu am 20 si el 21. De vreo 1 an jumate locuim si impreuna(pentru ca eu am plecat in alta tara pentru studii iar el a venit dupa mine; sa munceasca si de aceea locuim impreuna) dar mie mi se pare prea mult timp de cand suntem impreuna si nu stiu daca o sa reusesc sa ma mai marit pe viitor( eu nu as vrea sa ma marit inainte de 27-28 de ani). Ne iubim mult, si am superat orice greutate impreuna dar as vrea sa stiu daca peste vreo 7-8 ani nu este prea tarziu sa ne casatorim pentru ca mi-e frica ca n-o sa ne mai iubim peste 8 ani (vazand ca suntem de atatia ani impreuna). Tin sa precizez ca parintii mei il cunosc si se inteleg foarte bine iar el a ramas fara ambii parintii.Raspundeti cu ceva propunri, idei.Multumesc anticipat.

10 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Casatoria trebuie contractata ceva mai devreme pentru ca viitorii tai copii sa aiba parte inca de parinti tineri si sanatosi.Problema este daca el vrea sa se casatoreasca sau doar sa te tina incurcata.

| Crs a răspuns:

Nu iti mai face asa multe planuri pentru viitor. Lasa totul sa vina de la sine, este mai bine asa.

Răspuns utilizator avertizat
| elamit a răspuns:

Daca va iubiti nu conteaza un act.

| cucalic a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa faci ce te indeamna inima, dar la 27ani totusi e tarziu dupa parerea mea.eu stiu un caz ca a asteptat pana la 27 ani, si in prezent are 31 si e ne-maritata si acum.va veti iubii si la 50 ani daca va respectati si va intelege-ti unul pe altul. dragostea nu vine de la varsta, vine din inima.sa ai parte de lucruri bune.paaa

| GiovannyGrandiossu a răspuns:

Este ca numele tau e Ariadna? happy

| Cosman a răspuns:

Iubirea dintre un barbat si o femeie este indestructibila, daca exista cu adevarat. Daca nu este o emotie profunda, reciproca si totala, relatia este sortita esecului.Anumite indoieli nu spun nimic bun despre viitorul unei relatii.
Poti sa vizitezi : www.tineri-fericiti.ro

| alone a răspuns:

Pai dc nu ancerci sa t bukuri d prezent? nu t mai gandi la c o sa fie peste anii ca a-ti faci sange rau fara nici un rezultat! sti cum se spune traieste clipa ca c e al tau e pus deoparte...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Va veti desparti.este mult patru ani. dar e o vorba care spune ca logodna lunga e esec curat.si voi santeti tineri.si sa stii ca o hartie; legala prin care iti asumi responsabilitati in fata societatii, conteaza mai mult decat crezi. celelalte cu; daca va iubiti, dragostea invinge, dragostea nu are varsta, sunt pure aberatii si minciuni pentru a ne aburi unii pe altii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E firesc sa ai temeri, suntem oameni, insa asta e fobia caderii drobului de sare! Nu te poti bucura de fericirea de azi? Si apoi, trebuie neaparat sa te gandesti la lucruri cu final nefericit? De ce? De ce? Inseamna ca ceva te determina sa faci asta sau ai chiar tu o problema!
Uita-te la tine, la el, la voi si, daca e bine, inseamna ca E BINE! Ce va fi, va urma! Bucura-te ca ESTE!