| anonim_4396 a întrebat:

Tata de multe ori vorbeste singur ca si cum s-ar certa cu furculita minute bune in sir.Si ma sperie chestia asta.Ce fac?

17 răspunsuri:
| DeidaraXR1 a răspuns:

Stai de vorba cu el. Intraba-l ce are dar fa-o intr-un mod subtil.

| iugaroxana a răspuns:

rolling on the floor)) cat de prost poti sa fi ca sa pui asa intrebare?

| anonim_4396 explică (pentru iugaroxana):

Nu stiu care e mai proasta dintre noi 2. Ce ti se pare asa incredibil? Am scris "Ca si cum" asta nu inseamna ca se cearta cu furculita pe bune. Daca cineva din familia ta ar incepe sa tipe si sa injure de unul singur, nu te-ai speria?
In fine, ia-te de mana cu @neutrino...

| Miruna83 a răspuns (pentru iugaroxana):

Ce iti pare atat de prostesc la intrebarea asta?

| iugaroxana a răspuns (pentru Miruna83):

Totullaughing)))

| neutrino a răspuns:

Schimba-i furculita.

| Alion a răspuns (pentru neutrino):

Genial raspunsul rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru neutrino):

Sunt sigura ca ai inteles si ca doar faci pe prostul, asa-i?
Daca n-ai chef sa raspunzi serios, nu mai raspunde.N-am intrebat daca am ramas insarcinata dupa ce m-am dat cu parapanta sau mai stiu eu ce.Am pus o intrebare destul de serioasa.

| neutrino a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu ti-am raspuns serios, dar daca nu te duce capul, nu-ti pune poalele in cap pentru ca nu judeci cu ce ai acolo, sau poate ca aici gresesc eu...

| anonim_4396 explică (pentru neutrino):

Cred ca nu stii ce inseamna sa raspunzi serios.Esti paralel cu realitatea.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Dar ai ramas insarcinata dupa ce te-ai dat cu parapanta? laughing
Trebuie sa iti zic un secret: nevasta-mea se cearta cu oglinda... Da, da, zilnic, daca e necajita se apuca sa discute cu oglinda. Bine, nu se cearta, doar discuta aprins. Eu am intrebat-o daca e plecata de acasa, si ea a zis ca nu! (ea e psiholoaga cu licenta, iti dai seama ca stie ce zice laughing )
Am intrebat-o atunci ce i-a facut oglinda, si a zis ca eu sunt de vina, ca n-o inteleg, ascult si apreciez destul rolling on the floor
Deci stai calm, fata! Se simte omul mai singur, are niste probleme la care gandeste ca numai o introspectie activa il poate deslusi, sau pur si simplu e nitel nebun, na! Schizofrenie schizoida in stadiu incipient. Dar cine mai e normal zilele astea?
Deci nu-i schimba furculita, ca il enervezi laughing Dar poti sa-i infigi cate ceva in ea cand se apuca sa se certe singur, ca sa realizeze ca e putin deplasta. Eu, de exemplu, i-am umplut toate oglinzile din casa lu' nevasta-mea cu abtibilduri si post-it-uri demotivationale, sa o zapacesc de tot laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca nu are cu cine vorbi, da-i pace. Il asculta cineva, are cu cine se sfatui? Daca toti ii sint alaturi (nu doar fizic, ca furculita), atunci ceva este in neregula. Dar ma tem ca fiecare ii spune ca are problemele lui si nu vrea sa-l asculte, de aici reactia asta. Intreaba-l ce il supara, cu ce il poti ajuta. Si daca nu poti, atunci vino sa te sfatuim noi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vezi, toata lumea iti spune ca are probleme si nu are cu cine sa le discute! Voi nu sinteti o familie? Nu va sustineti reciproc?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Teoretic suntem o familie, practic...nu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pacat! Asta este problema lui.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dul la un psiholog sau intr-un loc cu pereti moi (si nu glumesc) Succes happy

| regeleromaniei a răspuns:

Du-l la un psiholog, sau intreaba-l de ce face asta, spune-i sa vorbeasca cu tine in loc sa vorbeasca singur.