| Iionela23 a întrebat:

Tata lucreaza in italia de 9 ani si vine o data pe an acasa si sta 1 luna si cateodata nici nu mai vine pt ca nu are bani, mama e o fire geloasa si se cearta mereu cu tatal meu, dar vreau sa spun ca tata nu o are cu femeile (daca stiti la ce ma refer) sau asa credeam sad. Mama vb cu el pe retele de socializare mereu si nu prea cred ca se duce la femei. Astăzi tata s a imbatat cu fratele lui pt ca stau intr o gazdă si si au invitat un prieten si au baut vodka mama s a certat cu tata pt ca s a imbatat si pana la urma sau linistit spiritele dupa 2 ore. Tata a zis ca se baga la somn si nu si a inchis telefonul iar eu cu mama am ascultat ce au vb aia. Iar tata i a zis lui mama cand au terminat de vb ca ii e rau. Dar eu cu mama am ascultat ce au vb si prietenul lui tata si a unchiului meu i a zis lui tata ( haide sa dam la buci ) si ei radeau pe acolo. Eu tremur si acum imi venea sa lesin mai ales mamei mele.Ce sa fac? Ce credeti? A inselato? Tot timpul acesta? El nu a zis atunci ca merge dar.

Răspuns Câştigător
| Khalesionfleek a răspuns:

Poate sa fie si o gluma care o folosesc intre ei...
Situatia ta insa nu este pre frumusica, tatal tau ar trebui sa isi faca mai mult timp pentru familie, de ce vine doar odata pe an daca lucreaza acolo?
Probabil ca sustine si familia de acasa, dar e cam greu asa.
Ar trebui sa vorbiti in familie si sa rezolvati cumva, sa va faceti mai mult timp unul pentru celalalt.
Cat despre inselat, nu poti sa stii dintr-o singura convorbire. Fiti precauti, dar nu insistati...

1 răspuns:
| RareşTPUro a răspuns:

Nu puteti stii doar din auzitele doar din auzitele unchiului tau. Adica poate ca i-a spus doar prietenului tatalui tau asta, poate ca tatal tau nu a facut nimic... nu stiu nici eu exact, imi dau cu parerea.