| Razerman a întrebat:

Te poti invinovati ca iubesti pe cineva si nu iubesti pe altcineva?

12 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| IooMar a răspuns:

Nu, deoarece, din pacate nu noi alegem pe cine putem iubi si pe cine nu, pur si simplu se intampla!

| mmary a răspuns:

Nu! Inima nu respecta reguli si nici teorii de viata. Urmeaza-ti sufletul! Numai bine iti doresc!

| stresat a răspuns:

Nu. Fa ce iti zice inima, chiar daca nu este cea mai buna varianta(la prima vedere). Mai degraba asa decat sa stai cu gandul la cealalta persoana.

| Delicacy a răspuns:

Desigur că nu.Din moment ce iubeşti pe cineva anume, nu poţi să simţi acelaşi lucru faţă de altcineva, poate doar o atracţie fizică, dar nimic mai mult.
Când iubeşti cu adevărat pe cineva, iubeşti tot ce ţine de personalitatea sa, adică ceea ce este el.Nu se poate pune problema de existenţa unui regret în ceea ce priveşte"a iubi pe altcineva".

| Cleopa a răspuns:

Nu pentru ca nu poti sa-ti indemni inima pe cine sa iubeasca

| AnnielaIoana a răspuns:

Se intampla sa iubesti pe cineva care practic iti dai seama ca nu te merita din diverse motive(nu se poarta frumos cu tine sau poti iubi pe X care nu te iubeste si atunci te gandesti ca l-ai fi putut iubi pe Y care te iubeste si se poarta frumos cu tine). Sper sa intelegi ce vreau sa zic.E greu sa-i poruncesti inimii pe cine sa iubeasca, insa multe greseli in dragoste, se fac ascultandu-ti inima.

| stanel97 a răspuns:

Normal ca nu te poti invinovatii
daaaca
iubesti pe acel cineva pentru care sentimentele sunt cele mai puternice atunci
iubesti pe acel cineva care iti face inima sa bata tare de cate ori il vezi...

| Imp5k a răspuns:

Nu.

| gargaru a răspuns:

Parerea mea este ca nu ai de ce sa te invinovatesti atata timp cat nu ai motive sa iubesti pe cineva si ai motive sa iubesti pe altcineva. Vreau sa zic ca e mai bine sa faci ceea ce simti happy