| anonim_4396 a întrebat:

Test intens: va cunoasteti bine partenerul de viata?
(Testul este adresat doar persoanelor ce au un partener stabil de viata si locuiesc impreuna de minim 2 ani). Pentru fiecare raspuns afirmativ primiti un punct.
1. Inchideti ochii si vizualizati trei semne particulare discrete ale partenerului (alunite, mici cicatrici, etc). Deschideti ochii si dezbracati partenerul la piele si verificati-l. Le-ati identificat pe toate corect ca pozitie si forma, maxim 2 centimetri eroare?
2. Puteti recunoastre fara probleme cel putin 3 neamuri de gradul II (verisori, unchi) ai partenerului, si cel putin 3 colegi actuali (de munca, de studii) ai partenerului, daca va intalniti intamplator pe strada?
3. Si ei te recunosc pe tine?
4. Cunoasteti parolele de mail si pinul cardului partenerului, in sensul de a vi le fi spus el/ea direct, fara sa fie nevoie sa il/o fortati cu ceva?
5. (Pentru el): Sunteti in stare sa presupuneti (cu 90% corectitudine) continutul posetei partenerei?
5. (Pentru ea): Sunteti in stare sa presupuneti (cu 90% corectitudine) continutul raftului/sertarului de scule ale partenerului?
6. Cunoasteti minim 2 din ultimele 4 cifre ale CNP-ului partenerului, precum si grupa sa sanguina?
7. Stiti data exacta si anul nasterii mamei partenerului (adica soacra, mno!)?
8. Stiti numele si prenumele complet al ultimilor 3 iubiti/iubite ale partenerului?
9. Stiti ce carte a citit ultima oara partenerul tau, si cat de mult i-a placut sau nu?
10.Stiti care a fost jucaria preferata a partenerului in copilarie?
11. Daca sunteti la un restaurant cu bufet suedez, ai putea sa ii alegi singur(a) partenerului un platou variat preferat, pe care sa il savureze (minim 90% din continut)?
12.Stii ce problema fizica/medicala il deranjeaza cel mai mult azi?
13.stii cate plombe are in gura?
14.Stii cati bani are in momentul acesta in portofel?
15Daca dai acest test si partenerului/partenerei sa il rezolve, crezi ca face 12 puncte minim?
Va rog sa ma ajutati cu scorul dumneavoastra, dupa ce verificati inainte corectitudinea raspunsurilor pe pielea partenerului... si sa nu ma luati cu critici, e inca in versiunea Beta. Sugestiile si comentariile sunt oricum binevenite.

12 răspunsuri:
| Zazu a răspuns:

1.Da,si cu ochii inchisi si pe "bajbaite"
2.Ca pe tabla inmultirii.
3.Ca pe un cal breaz.
4.Da,aici trebuie sa recunosc ca ma descurc si singura, daca este nevoie laughing
5.Cu un ochi inchis, cei 60 metri patrati de scule.
6.Pe toate noua, inclusiv literele.
7.Asta mi-ar lipsi, sa nu stiu...laughing
8.Numai 3? Si in somn laughing
9.Da.
10.Mig-urile reale.
11. Fara discutie.
12.Da.
13.Nu are.
14. Aproximativ.
15.Da.

| anonim_4396 explică (pentru Zazu):

No, acum' eu zic ca esti normala laughing

| Ea12345 a răspuns:

1.Da, la orice ora si este valabil si invers.
2.Da, ii cunosc toata familia si toti prietenii, iesim des impreuna. De unde reiese ca si ei ma cunsoc pe mine.(3)
4. Nu, deoarece am incredere deplina in el.Mi-a dat odata parola lui de facebook, dar nu am intrat niciodata fara stirea lui.
5.N-are posetalaughing Dar poarta mereu la el portofelul, telefonul si mp3.
5.(again) Nu are asa ceva. Dar stiu tot ce-i,, misca" prin camera
6.Nu. nici eu nu-mi stiu CNP-ul pe dinafara. Si grupa de sange nu i-o stiu, caci nu si-o stie nici el. Dar vom merge sa facem niste analie impreuna curand si vom afla.
7. Parintii sunt divortati, locuieste cu tata. mama e o straina, deci nu.
8. Nu
9.Da. Inca n-a terminat-o.big grin
10.O masinuta de politie(inca o are)
11. Absolut.
12.E intr-o stare perfecta dpdv al sanatatii.
13. O plomba.
14. Da
15.Sunt convinsa.

| Azµre a răspuns:

1) Da - Asta pot face și în zi și în noapte și când sunt treaz sau beat.
2) Nu - Pentru că nu mă interesează, n-am tangențe cu astfel de persoane.
3) Nu
4) Da
5) Da - Telefon, portofel și balsam de buze.
6) Da
7) Nu
8) Da
9) Da - Edgar Allan Poe - The Black Cat
10) Da - Ursulețul de pluș
11) Da
12) Da
13) Da, Una singură, doar eu i-am plătit-o.
14) Da 17 lei
15) Da.

O tâmpenie, am făcut testul numai să-ți fac ție pe plac.

| anonim_4396 explică (pentru Azµre):

5. Chei n-are in poseta?
9. Si i-a placut?
15. Tu ai facut 12 pe muchie (desi la 5 m-as mira daca faci juma' de punct...). ea oare face mai multe ca tine? Testeaz-o...

| Azµre a răspuns (pentru anonim_4396):

Știu ce are în poșetă pentru că umblu zilnic, când mă roagă să îi scot telefonul. Chei nu are pentru că le țin eu, rar îi las cheile când nu e unu din noi acasă sau nu aem aceleași lucruri de făcut.
Așa că ltiu foarte bine ce are în poșetă. Îți pot spune ce are și un portofel.
Portofel : Buletin, Permis, Legitimație, Iconiță, Bani, Cartelă RATB, Card ING.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu, sunt pe langa si nici mu ma intereseaza sa aflu.

| Muwz a răspuns:

Sincer...acest test este(dupa parerea mea) o prostie; nu numai ca ai de raspuns la intrebari pentru oameni care nu ca sunt indragostiti, ci obsedati; si pe langa mai este si intrebarea cu cati bani are in portofel, este iarasi o prostie.Doar am criticat fara sa te insult sau altceva.Asta e opinia mea, si sper ca ai inteles ca nu te-am insultat ci doar a fost o critica constructiva/oarecum.Peace!

| anonim_4396 explică (pentru Muwz):

Bine, bine... tu cate puncte faci? Sau nu te incadrezi in cerinte?

| kasty a răspuns:

Daca locuiesti cu partenerul mai mult de 2 ani(asa cum sugereaza testul) e un test relativ simplu
trebuie sa fii neinteresat de persoana de langa pentru a gresi testul dupa catva ani de convietuire
singurul lucru pe care nu il cunosc este in legatura cu cartea pe care a citit-o ultima data( cred ca nici el nu stie), asta daca nu pun la socoteala faptul ca a citit cartea masini
happy

| spookydrums a răspuns:

Relatia mai nou a devenit un fel de FBI?

| anonim_4396 explică (pentru spookydrums):

Daca sfarseste pe o canapea intr-un cabinet de consiliere familiala, mda!