| crisstiinutsa a întrebat:

Totul a inceput acum o luna..Cand am inceput sa ies cu alta gasca afara. Acolo noi ne jucam adevar, provocare sau valoare. mie si unui tip super dragut de acolo ne dadeu provocari sa ne sarutam. prima oara a fost doar un joc... apoi a inceput sa-mi placa tipul. veneau toti la mine acasa. mama mea stia ca sunt la mine. nu era nicio problema. dar eu stiam ca lui ii place de mine. acum zice ca nu vrea sa fim impreuna cand toti il intreaba si chestii. nu vrea sa se mai joace ca la noi era regula sa ne sarutam si etc.de cateva zile e rece aproape ca nici nu ma mai baga in seama. cand vorbesc cu el imi raspunde strict si etc. mai multe dar acum nu stiu cum sa fac sa stau cu el. pentru ca ne certam, nu mai e ca la inceput, e clar ca a intervenit ceva sau cineva dar nu stiu ce sau cine ...as vrea cateva pareri daca se poate.!

16 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Nu inteleg de ce nu-i spui chiar tu in fata ca-l placi. Poate zice ca prietenii tai fac misto.

| crisstiinutsa explică (pentru Adry05):

Am evitat sa fac asta deoarece daca acum sentimentele sale s-au schimbat ma voi injosi. Si poate ca apoi o sa ma arata cu degetul. Sau o sa zica " ba iauite-o ma si pe asta. e moarta dupa mine " intelegi?

| Adry05 a răspuns (pentru crisstiinutsa):

E nesimtit din fire?

| crisstiinutsa explică (pentru Adry05):

Nu ..Ba chiar din contra. E genu ala de baiat finut si linistit. Dar are toane de la un timp. Doar cu mine. E schimbat. Cu restul e acelasi tip!

| mona a răspuns:

Poate prietenii lui fac misto de el pe tema asta si el se simte prost, mai lasa-l un timp sa si de a seama ce vrea

| crisstiinutsa explică (pentru mona):

Posibil si asta. Dar voiam un sfat sau o indrumare. cum sa fac sa stau cu el. asta era ideea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti sigura ca te place, e posibil ca el sa fie mai timid si incearca sa isi ascunda sentimentele.
Sau poate ca, stie ca tu il placi si si-a pierdut interesul.
Trateaza-l mai cu indiferenta si fa-l putin gelos (dar nu exagerabig grin).
Daca intr-adevar te place, te va baga el primul in seama.
Daca nu, mergi mai departe pentru ca nu te merita.happy
Bafta!kiss

| BluishAngel a răspuns:

Probabil ca se simte rusinat sa isi arate sentimentele in fata prietenilor.El stie ca si tie iti place de el? Daca da, atunci e posibil sa se simta rusinat si sa nu stie cum sa reactioneze. Daca nu, probabil nu vrea sa isi arate sentimentele si le tine in interior.

| crisstiinutsa explică (pentru BluishAngel):

Orice e posibil dar refuz sa cred ca nu pot sta cu el... vreau sa obtin asta dar nu stiu cum

| BluishAngel a răspuns (pentru crisstiinutsa):

Incearca sa vorbesti cu el.Comunicarea le rezolva pe toate, ca si timpul.Ia-l de o parte si explica-i ce simti pentru el si clarificati situatia. Daca vezi ca nu e prea sigur sau reactioneaza ciudat dar ca si cum ar fi nesigur pe ce sa faca si ce simte, acorda-i putin timp de gandire. Daca insa nu face nimic si se comporta distant in continuare ar trebui sa iti iei gandul de la el.
Succes. Sper sa functioneze.happy

| TDman a răspuns:

Proabil ca... chiar nu te mai place. ori asta, ori ii e rusine cu tine in fata prietenilos sai... Majoritatea baietilor sunt ciudat in privinta asta, din pacate

| crisstiinutsa explică (pentru TDman):

Probabil, dar eu vreau sa fac tot posibilul sa ma bag cu el dar nu stiu cum, o parere despre asta?

| crisstiinutsa explică:

Sa mori tu! Eu nu cred ca esti prost daca iubesti dar in fine. cum spui tu desteapto!

| reba a răspuns:

Esti prost daca iubesti, desteapto?

| burlashika05 a răspuns (pentru reba):

Sa te saruti fara dragoste e ceva oribil fooo

| crisstiinutsa explică (pentru burlashika05):

Sincera sa fiu. Chiar exista sentimente si vorbesste frumos ca eu nu te-am jignit. si in plus aveam nevoie de un sfat nu de o jignire ca de bine de rau eu nu te-am jignit si nu te-am pus sa lasi astfel de comentarii, daca nu iti convine nu mai comenta.