| stefanut83 a întrebat:

Uitati,am sunt baiat, sunt in clasa a 8-a si invat destul de bine (adica cat pot, note de la 7 in sus) si invat destul de mult cand altii din clasa,se joaca pe pc sau alte chestii...Dar parintii mei sunt cum sa spun, obsedati sa iau numai note super bune, cand zic obsedati adica aproape ca ar trebui sa merg la psiholog...
Mama ma cearta daca iau un 8 sau 7 dupa ce am invatam de mi-au sarit capacele,ii ajut la trburi si hai numai cand sun tsingur acasa mai stau putin pe PC sa joc un joc, sau sa vorbesc cu prietenii. Tata nu mai zic, ma injura in toate felurile si vb cu mine ceva de genu ȘȚStai 7 ore la pc, si nu inveti nimic! Ț(total neadevarat.) Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Asta e n-ai ce face. totul e spre binele tau.Mai rezista cativa ani apoi toata viata vei trai mai bine decat cei care nu fac altceva numai se joaca la pc...

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu ai ce face.Trebuie sa ii suporti asa cum sunt.Vor sa fii cat mai bun.Mai rar parinti ca tine.Chiar daca tu nu esti de acord cu ei.

| Catti a răspuns:

Sunt anul 2 la facultate si se fac aceleași presiuni si pe mine. Si ai mei sunt la fel. Cand eram mai mica ma consumam mult, acum însă ii ignor si imi fac treaba. Ceea ce stiu eu ca trebuie sa fac, incat sa ma multumesc pe mine, pe nimeni altcineva.
Totul este spre binele tau.

| PesteleSuprem123 a răspuns:

Si tatal meu facea asa, dar am pus niste baieti sa-l bata si s-a rezolvat, a invatat ca daca ai gura mare si mananci c***t iti iei bataie