| iuliiiaaaaaaaa a întrebat:

URGENTTT! decii. sad la teologie. odata ce te`ai apucat de practica intr-o anumita biserica. cat timp faci practica acolo? sau poti merge in alta parte sa faci practica? straight face nu stiu cat de bine m`am exprimat. dar sper sa ma intelegeti! vreau sa aflu cat mai multe despre teologie! va rogggggggg

1 răspuns:
| KodrutZ a răspuns:

Teologia e stiinta scoaterii de bani din buzunarul oamenilor ce cred in prieteni imaginari. Orice altceva sint detalii nesemnificative...

P.S. Daca nu ai popi in familie si pile ca lumea, fie o sa prinzi o parohie in virf de munte unde nu ajunge nici ursul, fie ajungi profesor de religie. Multa bafta iti doresc, o sa ai nevoie... dar si cind prinzi turma de dreptcredinciosi la muls, mama-mama - te invidiez, sincer.