| ramona_7700 a întrebat:

Va rog frumos sa ma ajutati... eu stau cu un baiat care a venit din spania acum 1 luna eu sincer m-am indragostit de el dar el a facut primul pas si m-a intrebat daca vreau sa stau cu el iar eu am zis ca da vreau sa mentionez ca am 3 saptamani de cand sunt cu el si simt ca ma iubeste dar problema este ca persoanele din jur ma face sa cred ca nu ma iubeste ce sa fac pe cine sa cred pe cei din jur ca nu ma iubeste sau pe el care spune ca ma iubeste va rog ajutati-ma... dau fundaaaaaaaaaaaa

Răspuns Câştigător
| bambi12313 a răspuns:

Nu te lua dupa persoanele din jurul tau sfatul meu este sa nu te iei nici dupa parinti ci sa faci ce iti spune inima daca inima ta iti spune ca este adevarat si ca te iubeste si tu simti ca el te iubeste inseamna ca este adevarat pentru ca nu persoanele din jurul tau stiu ce simte el pentru tine ci tu stii si el nu ar trebui sa ne intrebi pe noi ce sa faci deoarece tu singura stii raspunsul gandeste-te cum se comporta cu tine cum iti vorbeste si atunci iti vei da seama

16 răspunsuri:
| IngerulSiDraculTau a răspuns:

Si daca dupa x timp te trezesti din vis si descoperi cu stupoare ca te-a infipt sa muncesti in vreun club?

| anutza a răspuns:

Importan e ceea ce simtiti voi, daca va este bine impreuna nu plecati niciunul urechea la gurile rele happy

Răspuns utilizator avertizat
| 13 a răspuns:

Crede ce iti spune inima. Oprestete pentru o secunda, si uitate la el ca persoana, nu ca iubit. Nu ignora micile semne pentru ca ele fac marea diferenta.In ziua de azi "Te iubesc" este folosit de pusti de 12 ani care habar nu au cu ce se manaca dragostea.

| fr4t3ll0 a răspuns:

Voi ati inteles ceva din ce a scris? invata gramatica, si dupa aia iesi pe afara :*

| Elenutza_7555 a răspuns:

Nu asculta de gura lumii.Nimeni nu iti vrea binele(excludem fam).Crd-ma ca am trc si eu prin asta cu un baiat.Mi s-a sps ca umbla cu alta si dupa ce m-am desp de el ...imediat,,cea mai buna pr a mea'' s-a si comb cu el.Sunt imp si in ziua de azi si crd-ma...cu toate ca am pr imi vine grew cand ii vad pe aman2, Acum am inv sa numai dau imp la lume.Fa si uh acelasi lucru si o sa vezi ca e mai bine.Scz ca m-am apucat de povestit dar am vrt sa iti dau un exp.kissfunditabig grinbig grinbig grinbig grinbig grin?

| misteralexutzu a răspuns:

Credel pe el, cei din jur sunt rai si invidiosi, daca nu te placea nu te invita sa stai cu el, iar faptul ca te-a infitat sa stai cu el imediat ce s-a intors din Spania arata ca tine foarte mult la tine si nu a vrut sa mai stati despartiti! funda

| Taliii a răspuns:

Fa ceea ce simti.

| Bogdan_6929 a răspuns:

Nu te lua dupa alte persoane. daca te simti bine atunci cand esti cu el totul e ok. daca te iei dupa lume numai rau faci(is patit deci stiu ce vb).o cat mai lunga relatietonguetonguetongue

| frdthebest a răspuns:

Buna! aici depinde daca tu simti cu adv ca te iubeste poate chiar asa e...cel mai bine e sa va mai cnoasteti mai bine ...la o luna de zile nu ai de unde sa stii ca te iubeste cu adevarat, iar parerile celor din jur prea putin ar conta, pentru ca nu ei stau cu prietenl tau ci tu! sper sa iti fie defolos sfatul meu!

| ramona_7700 explică:

Va multumesc la toti de ajutor daca vreti putem sa tinem legatura pe id meu iloveyou_sucker

| 2adelina2 a răspuns:

Niciodata nu este in regula sa te iei dupa vorbele celorlalti intotdeauna trebuie sa-ti asculti inima, poate ceilalti sunt invidiosi nu stiu, dar ai incredere in el si vezi unde veti ajunge, si eu am trecut prin ceva asemanator, si trec dar este o situatie mai complicata la minewinking

| oAdda a răspuns:

Pune'i iubirea la incercarewinking Adica prefa'te ca patesti ceva iar daca va sari in ajutrorul tau crede'l pe el. si inca un sfat : nu asculta lumea din jurul tau! este rautacioasawinking Si inca ceva : Eu nu vreau funda! Doar vreau sa te ajut fiinda in cazul tau chiar ai nevoie de ajutorwinking Sa'mi spui daca ai rezolvat ceva.

| mrgeofly a răspuns:

Nu conteaza parerea lumii daca tu simti ca te iubeste.

| Ella980 a răspuns:

Draguta,daca tu crezi ca el te iubeste si il iubesti si tu, nu asculta de gura lumii, stii cum e ea...multi vor doar sa va vada despartiti...pup

| crystyan_7545 a răspuns:

Uite eu iti dau sfatul meu sa nu te grabesti ca graba strica treba nu prea cred sa te iubeasca asa repede dar asa e in ziua de azi maine te iubeste peste o saptamana nu te mai iubeste
poate are de gand doar o aventura cu tine ai grija sa nu cazi in plasa lasa sa treaca timp.pa iti doresc bafta