| audiggle a întrebat:

(Va rog mult ajutati cu niste sfaturi, nu cu replici scurte si fara sens)
Sunt indragostit de ea, ma gindesc, o visez mai mereu, e fata ideala pentru mine. Niciodata n-am avut parte cel putin de o atingere a buzelor. Am decis s-o scot definitiv din viata mea. Cel mai obijduitor fapt e ca nu ni-o acordat macar o mica shansa timp de 2 ani de convorbiri, sperante... Nu am avut nici o relatie la 18 ani a mei, tot o ashteptam pe ea...Chiar am nevoie de niste sfaturi. Va rog mult

6 răspunsuri:
| mihaibr11 a răspuns:

Salut! Bai nu inteleg ceva. Spui ca e fata ideala pentru tine si totusi o scoti din viata ta. Eu zic sa vezi ce anume iubesti tu, pe ea asa cum e, sau iubesti ce vrei tu sa vezi la ea? Fa un pas in spate si analizeaza bine situatia. Sfatul meu ar fi sa incerci sa-i spui tot ce ai scris aici si daca nu reactioneaza cum ai vrea inseamna ca ea pierde, nu tu, si macar asa esti cu constiinta impacata si poti sa cauti pe altcineva. Sper ca te-am ajutat. Mult succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!

Am vazut ca ai mai pus intrebarea asta. uite de ce sa o lasi? zi mersi ca persoana care o placi macar o cunosti fiindca eu sunt super indrogostita de cristi din pariu cu viata stiu ca nu am nici o sansa dar nu inteleg de ce sa o scoti din viata ta trebuie sa fii mai explicit, ai 18 baieti de varsta ta se dau la fete, invit-o prieteneste in oras va apropiati din ce in ce mai mult pana se intampla si sa stii ca imi pare rau ca nu te pot ajuta mai mult chiar vreau dar asta este tot ce pot face, succes si sper sa reusesti.

| NekoNickyNya a răspuns:

Hei, hei draga;]
Nu te supara cauta o noua fata doar nu e unica pe lume))))
Daca nu tia acrodat atentie las-o balta si vezi poate intr-o zi te va place;]
Iti vei gasi aceea unica ( promit ^^ ) simplu nu a venit inca timpul draga =)

| DuddyDuddy a răspuns:

1)invata sa scrii la cei 18 ani ai tai
2)cauta alta fata inseamna ca nu ai nici o seansa cu ea sunt o gramada de fate nu e doar une pe lune
3)ai putea sa o iei sa o intrebi ce simte pentru tine
4) Au FOST SFATURI DE LA O FATA!
SUCCES!

| audiggle explică (pentru DuddyDuddy):

Buna, chiar deja sunt cu manualul in mina, vad cam tu maninci literele
Ps chiar uresc chestia asta, invata sa scrii... daca ai de dat sfat da la tema dar nu invata a scrie

| audiggle explică:

Cum credeti merita sa las un timp si sa incerc din nou?
Acum un an a zis ca nu-s genu de baiat care ei ii place sad