| Ellutza16 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati pentru ca sunt foarte confuza.Am avut o relatie de 6 luni cu un baiat[23 ani eu 17]el trebuia sa plece in Germania acolo lucreaza si a avut concediu etc. Dupa ce s-a terminat concediul cu cateva zile inainte i-am spus sa nu mai fie asa distant ca ma pierde si mi-a spus ca daca e sa ma piarda mai bine nu mai continuam si asa a luat sfarsit relatia.Acum e in Germania dar vorbim zilnic pe messenger si facebook..am vorbit despre tot ce s-a intamplat intre noi si intr-o seara mi s-a facut un dor imens de el si i-am spus ca de ce s-a intamplat asa, de ce doar eu pun suflet si nimeni nu pune suflet si pentru mine si mi-a spus ca"Tu crezi ca eu nu am pus suflet pentru tine?"si atunci i-am zis"de ce nu suntem impreuna atunci" mi-a zis ca nu stie ce sa-mi spuna. Vorbind cu el mi-a spus ca inainte sa plece a vrut sa ma vada dar era atat de nervoasa pe cele intamplate ca nu a avut tupeul ala si tot vorbin a zis ca sunt o fata foarte speciala si ca ma adora.In ziua aia i-am spus ca viata e nedrepta uneori si el mi-a zis ca asa e. Vara asta vine in Romania in concediu. Voi ce credeti ca se intampla cu el? De ce se intampla asa ce e cu el ce vrea cu mine pentru ca eu nu inteleg.

Răspuns Câştigător
| iccecrim a răspuns:

Tu incearca sa vorbesti cu el, sa il intrebi ceea ce te framinta, din spusele tale aici: "si atunci i-am zis"de ce nu suntem impreuna atunci" mi-a zis ca nu stie ce sa-mi spuna... eu vad ca el nu prea se staruie pentru tine, lui ii totuna, este indiferent de tine de relatia voastra...cea mai buna arma e sa ii raspunzi cu aceeasi arma happy adica el este indiferent-fii si tu, el zice ceea-zii si tu, nu ii scrie prima, incearca sa ii faci asa cum si el iti face, atunci poate sa trezi si a realiza cum te sinteai tu cind el facea asa ceva...iar pentru tine un sfat asa de la fata la fata..ai prietene? iesi cu ele pin oras, la un suc, plimbare, mai stiu eu ce (cu toate ca am auzit ca la voi in Romania a nins) si ce? iesiti si distrati-va si voi.el e la Germania(cine stie ce face si el acolo, poate are vreo iubita noua, zic eu.n-am de unde sa stiu) asa deci sper ca ti-am ajutat si ti-am dat un sfat bun, funda? happy si succes oricum..eu iti dau sfaturi dar urmeaza-ti inima si cel mai important ratiunea..nu as dori sa te vad suferind happy gindeste-te cum e mai bine pentru tine draga mea!

5 răspunsuri:
| Sfinnx a răspuns:

Eu cred ca pur si simplu trece printr`o perioada dificila.Si poate si iccecrim are dreptate. poate te iubeste.Sau poate uneori pur si simplu` e si el ca vremea, o data te iubeste o data se plictiseste de tine.
Si parerea mea. daca te-ar iubi cu adevarat ar face tot posibilul sa fiti impreuna.Mai ales daca are un loc de munca.
Nu prea stiu ce sa zic.dar sper sa se remedieze problema dintre voi

| Ellutza16 explică (pentru Sfinnx):

Si eu sper. dar speranta asta te omoara!big grin

| SSWK a răspuns:

Are pe altcineva, tu esti rezerva, mai precis a 5-a roata de la caruta.

| iccecrim a răspuns:

Eu cred că ori își bate joc de tine ori nu te iubește, fiindcă dacă te-ar iubi, cu siguranță ar face tot posibilul să fie cu tine, eu zic să vb serios, să îi spui că deja te-ai săturat de tîmpenia asta, să te clarifice, ori da ori nu, să nu te facă să suferi, zii că e dureros ce îți face, întreabă-l dacă e serios cu tine ori isi bate joc, eu zic sa fii si tu un pic mai serioasa, daca nu merge atunci cauta-ti altul, nu fi trista eu sunt cu tine!

| Ellutza16 explică (pentru iccecrim):

Multumesc. Chiar nu stiu ce sa fachappy

| iccecrim a răspuns (pentru Ellutza16):

Tu incearca sa vorbesti cu el, sa il intrebi ceea ce te framinta, din spusele tale aici: "si atunci i-am zis"de ce nu suntem impreuna atunci" mi-a zis ca nu stie ce sa-mi spuna... eu vad ca el nu prea se staruie pentru tine, lui ii totuna, este indiferent de tine de relatia voastra...cea mai buna arma e sa ii raspunzi cu aceeasi arma happy adica el este indiferent-fii si tu, el zice ceea-zii si tu, nu ii scrie prima, incearca sa ii faci asa cum si el iti face, atunci poate sa trezi si a realiza cum te sinteai tu cind el facea asa ceva...iar pentru tine un sfat asa de la fata la fata..ai prietene? iesi cu ele pin oras, la un suc, plimbare, mai stiu eu ce (cu toate ca am auzit ca la voi in Romania a nins) si ce? iesiti si distrati-va si voi.el e la Germania(cine stie ce face si el acolo, poate are vreo iubita noua, zic eu.n-am de unde sa stiu) asa deci sper ca ti-am ajutat si ti-am dat un sfat bun, funda? happy si succes oricum..eu iti dau sfaturi dar urmeaza-ti inima si cel mai important ratiunea..nu as dori sa te vad suferind happy gindeste-te cum e mai bine pentru tine draga mea!