| IWillNotBeFalseInWhoIAmAsLongAsBreathe a întrebat:

Vi s-a intamplat vreodata sa credeti ca aveti niste prieteni buni ca sa realizati apoi ca te lasa balta? daca da. ce ati facut?

8 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

"Va propun un tratament urgent/Si sa aveti incredere va rog/Cind nu mai este alt medicament/Luati "singuratatea "ca pe-un drog".

| Neimportant a răspuns:

După ce am realizat că sunt nişte falşi le-am reproşat câteva lucruri apoi am încheiat orice discuţie cu ei. Nu trebuie să suferi după asemenea` persoane!

| yngerash_4642 a răspuns:

Da.nu am facut nimic pentru ca nu mai aveam ce sa fac.Dar cateva cuvinte au fost de ajuns ca sa imi spun tot ce am pe suflet.Le-am spus totul pe fata.Nu am mai asteptat nimic si nimeni nu ma mai putea opri in acel moment.Eram distrusa! Prietenii care ii cunosteam de atatia ani, le-am spus atatea lucruri.acum ma lasa balta? Am inceput sa plang.2 zile am stat numai in casa si am ascultat melodia de le adda-prietenie fumata. Apoi am iesit in oras.Am trecut pe langa ei dar pentru mine in acel moment erau egali cu zero.Asa ca m-am dus la o prietena mai v4che cu care nu am mai vb de mult.Iam pov totul si ea mo inteles...deatunci ea o ramas bff... funda?

| VampDiaries a răspuns:

Leam spus tot ce simt in fata. Eu cred ca am facut foarte corect. Te sfatuiesc si pe tine

| redtulip a răspuns:

Da am patit adeseori si am preferat sa ii indepartez. Nu a avut rost sa le tin discursuri de moralitate pentru ca am constatat ca nu are rost. Nu ii poti schimba...Fii mai atent atunci cand iti alegi prietenii.

| 2PacalypseNow a răspuns:

Am cautat altii.Iar acelor asazisi prieteni le-am dat vant.Adica nu am mai vorbit cu ei nu i-am mai cautat

| Andreea20000 a răspuns:

Buna!

Da,mi s-a intamplat.Eu sincera sa fiu am lasat totul balta nu a mai vorbit cu mine din cauza altcuiva,iar eu nu o mai bag in seama, nici de salutat nu ne mai salutam, problema este ca suntem colege si nahhh...trebuie sa vorbesc cu ea daca avem de rezolvat pe la scoala ceva,dar in rest nu! Decat sa primesc doar jigniri, mai bine nu! Problema ei a fost ca eu am fost prima in clasa, iar din aceasta cauza s-a pus impotriva mea si le-a intors pe toate(comportament de copii de 9 ani), ce sa fac? nimic.Eu am o mama care ori de cate ori am nevoie imi da cele mai utile sfaturi! Fara ea nu cred ca m-as descurca atat de bine,ma doar ca nu vorbeste cu mine, dar asta e, nu o sa ma las de invatat de dragul nimanui!

| ໓iჯყ a răspuns:

Oh da, se intampla adesea, e foarte aiurea, iar dezamagirea este mare. Din pacate rari sunt prietenii buni, iar in privinta aceasta, tu nu prea ai ce sa faci. Evenutal da-le de inteles ca te-au pierdut sau pur si simplu vorbeste deschis cu ei despre aascest lucru. Pana atunci, incearca ca tu sa devii o persoana mai buna, sa inveti din greselile tale si ale altora, ca sa poti intelege intr-adevar ce se intampla cu cei din jur, trebuie mai intai sa te intelegi pe tine! Bafta!