| danNn95 a întrebat:

Vorbesc cu verisoara unei verisoare de ale mele si sunt curios daca "e voie sau nu " (din cate stiu eu cu familia si astea am veni verisori de al 2, al 3 ), nu prea le stiu e cu astea si chiar sunt curios. oricum nu o sa tin cont de asta

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Este OK. Numai veri primari sa nu fiti. Se poate sa nici nu fii ruda de sange cu fata.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui doua elemente importante pentru un raspuns corect, respectiv ce verisor esti (primar sau de-al doilea) cu verisoara ta si daca cea cu care vorbesti iti este ruda de sange (aveti stramosi comuni) sau numai prin afinitate. Da aceste detalii si o sa-ti dau un raspuns concret.

| T0T a răspuns:

E ok.

| Vvistula a răspuns:

Stai linistit ca de la gradul 3 poti sa te casatoresti, ai voie, nu e nicio problema.

| HereToHelp a răspuns:

Nu te lua dupa comentariile de aici. Trebuie sa fie verisoara de grad 3 sau mai mare. Daca nu, vorbim despre incest.

| RenataIoana a răspuns:

E ok, dar sa nu fiti de sangewinking

| danNn95 explică:

Nu stiu daca suntem de sange, din cate stiu eu bunicamea si cu binicasa sunt verisoare sau cv de genu, mersi de raspunsuri