| Lexiiii a întrebat:

Vreau sa va pun o intreabre. O sa vi-se para cam ciudata.
Toata familia mea,ma refer la unchi,matusi,verisoare etc.
Mai toti care s-au casatorit au divortat, de nu stiu cate ori. Si nimeni nu are o viata implinita cum ar veni.
Si ai mei sunt divortati. Si acum mama nu are pe nimeni.
Oare poate fi vorba de un blestem? Un blestem care a fost pus acum cati-va ani. Sau nu stiu, cum se ace ca nimeni nu are o familie fericita si numai divorturi sunt.

19 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu-i nici un blestem! Poate ca sunteti o familie cu oameni mai dificili.Sau este puterea exemplului. Ca unii spun:"La noi in familie nu a divortat nimeni" iar la voi se poate spune" Nu sunt nici prima si nici ultima care divorteaza!"
Se mai poate sa fie si ghinionul, sau sa aveti pretentii prea mari de la parteneri.
Dar decat o nefericire in doi, mai bine singur si fericit!

| vlad89c a răspuns (pentru Elianna):

Buna, la ce limita de puncte sau raspunsuri castigatoare devii expert TPU?

| Elianna a răspuns (pentru vlad89c):

Nu exista nici o bariera. Totul depinde de vointa adminilor.

| vlad89c a răspuns (pentru Elianna):

Pai banuiesc ca trebuie sa ajungi in top 50 sau 100... sau 500, sa fi remarcat.

| Elianna a răspuns (pentru vlad89c):

Nu. Poti sa te uiti in clasament si sa vezi ca, de ex. intre primii 10, sunt 3 care nu sunt experti. Si daca te uiti in primii 100 o sa vezi experti la sfarsitul clasamentului. Totul a depins de admini. La aparitia sitului, era admin o persoana care a facut experti saptamanal. Aceea persoana a plecat si acum este admin unul care nu mai face nici un expert, de o jumatate de an! Trebuie sa intelegi ca este situl lor, banii lor si regulile (care nu sunt) lor!
Daca vrei sa vezi si parerile altora referitor la experti, da o cautare pe google cu intrebarea "cum sa devin expert" si o sa vezi raspunsuri diferite.

| vlad89c a răspuns (pentru Elianna):

Ok, eram doar curios, multumesc.

| harciog a răspuns:

Si ce mai, daca au divortat a murit cineva? Viata merge inainte.

| Lexiiii explică:

Nu ma refer, ca din toata familia mea, care e foarte mare. Nimeni nu are o familie fericita, si pana la urma toti care s-au casatorit au divortat.

| Elianna a răspuns (pentru Lexiiii):

Cel mai bine este, in situatia voastra, concubinajul! Stai impreuna cu cineva cat esti fericit. Mai apoi... altul!

| Wøodenpints a răspuns:

Ca să fii sigur că nu divorţezi, nu te căsătoreşti niciodată. Simplu, nu?

| vlad89c a răspuns:

laughing O gramada de oameni divorteaza, nu-ti fie frica.
Si eu am un soi de ciudatenie la mine in familie:
Strabunicul meu era cu 10 ani mai mare decat stabunicamea.
Bunicul meu e cu 10 ani mai mare decat bunicamea.
Taicameu e cu 10 ani mai mare decat maicamea.
Iti dai seama ce coincidenta?laughing
Nu ai de ce sa iti faci griji, pentru ca atat de multi oameni divorteaza... cred sa sunt mai multi divorati decat casatoriti.

| Auslesse a răspuns (pentru vlad89c):

Ce tare-i astalaughinghappy

| vlad89c a răspuns (pentru Auslesse):

Dar e adevarat, nici mie nu mi-a venit sa cred, dar asa e.

| vlad89c a răspuns (pentru Auslesse):

Si ori cum, daca divorteaza, cele mai multe cazuri fac asta pentru a fi mai bine; inseamna ca le este mai bine fara persoana de care divorteaza.
Putini divorteaza din alte cauze...

| Auslesse a răspuns (pentru vlad89c):

Te cred, nu zic nu.dar nu stiu, mi se pare prea mare coincidentalaughing
poate si intre tine si viitoarea ta sotie o sa fie o diferenta de 10 ani, nu se stie!happy

| vlad89c a răspuns (pentru Auslesse):

Se poate, dar atunci chiar ar fi ciudatlaughing.

| Auslesse a răspuns (pentru vlad89c):

Sa stiilaughing

| ilovei a răspuns:

Poti merge la un preot. Povesteste-i deschis problema ta.Cu siguranta te va ajuta.

| jfdeoeogpde a răspuns:

Daca chiar asa se intampla inseamna ca toti din familia ta vor sa fie fericiti.nu e nici un blestem.in final vei vedea ca aceste divorturi sunt mult mai bune decat sa aiba loc certuri si evitari constante.nu e nimic grav.in plus se spune ca,, frica de esec duce la esec ``, deci decat sa le fie frica sa fie fericiti, mai bine ar cauta inca,, iubirea adevarata``