| anonim_4396 a întrebat:

Vorbesc de ceva timp cu cineva online, am ajuns intr-o relație iar peste câteva zile trebuie sa ne vedem față în față..deșii mie îmi este frica și foarte Rușine sa ma vad cu acesta deoarece nu consider ca arat destul de atractiva si sa considere ca arat diferit in poze iar față in față nu.Consider ca băieții țin cont de aspectul fizic și nu doresc sa îi distrug Așteptările… Mereu am refuzat sa vorbim pe apel video fix din aceasta cauza.Să amân întâlnirea cu el sau nu? M-aș simți extrem de rău dacă as afla ca ma vede neatractivă.

Răspuns Câştigător
| hipotronic a răspuns:

Hei. Când faci asta online îți asumi și riscul ăsta, dar din moment ce ia plăcut de tine cu fotografii și in conversație și așa mai departe, șansele mai mari sunt să iasă ceva mișto

Dacă nu iese nu înseamnă că nu ești tu atractivă ci doar că fiecare dintre noi avem gusturi diferite, nu putem fi atrăgători pentru toată lumea

Și dacă nu vrei ca aspectul ăsta să îți închidă viața și să te limiteze toată viața, atunci mergi la întâlnire pentru că ai doar de câștigat nu de pierdut

Mult succes

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa nu amani nimic, fiindca peste 1 luna sau 2 tot va trebuii sa te intalnesti cu el si alta fata sau corp nu-ti vor creste, deci amanarea aia nu face nici un sens.

| mihai69 a răspuns:

De ce ai ales să pui poze la profil care nu corespund cu realitatea? De aici a început problema ta.

| dullcat a răspuns:

Buna.Inseamna ca e discutabil statusul relatiei, caci acestea nu prea se oficiaza online, fara sa va vedeti nici macar o data in viata reala. Din pacate nu prea ai ce face, pozele facute cu telefonul chiar sunt diferite fata de o camera profesionala.Si in general orice camera te surprinde mai mult sau mai putin ca in realitate in functie de performanta si setari. Daca nu ti-ai editat tu pozele ca sa-l induci in eroare, in locul tau nu mi-as face asa mai griji.

| StoicAnalysis a răspuns:

Mergi si vezi ce se intampla. Aia e. Nu e capat de lume daca ar fi sa nu se intample nimic intre voi. Mergi mai departe si incerci din nou cu altii. Si daca iti iese, e bine si traiesti fericita pana la adanci batraneti laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din cate zici, reiese un complex de inferioritate datorita aspectului fizic.
Te gândești oare că poate acest complex e doar in mintea ta iar el, când te va vede, te va îndrăgi sau chiar va crede că arăți mai bine în real decât în poze?
Ia-ți inima în dinți și întâlnește-te cu el!

| Miruna333 a răspuns:

Daca amani intalnirea, ce va schimba? Nimic
Nu te mai ascunde de persoane cu infatisarea ta pentru ca, nici tie nu ti-ar conveni sa te minta cineva.
Daca tu te vezi neatractiva, el cum sa te vada? Nu ai deloc incredere in tine. Ar trebui sa schimbi asta la tine, ia legatura cu un psiholog.

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Urăt este omul mincinos urat este omul fals urat este omul ne loial urat este omul rău urat este omul cu gânduri murdare urat este omul cu inima rea și intenția rea.

Omul cu Adevărată frumos nu ai cum sa nu-l vezi cu Adevărat...

| Smmo a răspuns:

Asteptarile lui sunt treaba lui. Mai devreme sau mai tarziu toti dezamagim intr-un fel sau altul pe oricine ne cunoaste. Obisnuieste-te cu treaba asta, ca sa poti trece mai usor prin viata. Daca nu te place - oricum sunt diferente mari intre realitate si poze nu prea ai ce-i face. Daca e vanator de fuste e mai bine sa stii din start.
Pune-ti o poza mai realista la profilul respectiv - asta daca nu ai facut/zis ceva care sa iti dauneze. Daca iti este frica si rusine inseamna ca nu te simti pregatita, nu te duce, poti sa ii si spui. Ai grija ce faci cu el la prima intalnire, preferabil mai nimic. Si ai grija cu bauturile, tigarile si alte porcarele oriunde si cu oricine ai fi in afara de parinti. Mai ales inainte de 20 de ani.

| M1989 a răspuns:

Ar trebui sa lucrezi mai mult la increderea de sine.