| KristianKristi a întrebat:

Vreau sa fac o fata sa se indragosteasca de mine si nu stiu cum! HELP MEEE!

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Am vesti proaste pentru tine: nu poti sa faci pe nimeni sa te placa, daca nu te place deja.
O fata, este o fiinta umana, careia nu-i poti impune ceva cu forta.
Acum, ca sa pricepi cum sta treaba, gandeste-te la cea mai urata fata care nu-ti place, si imagineaza-ti ca ea este indragostita de tine si vrea sa te convinga sa o iubesti, crezi ca o sa reuseasca?
cam asa sta treaba si cu fata care-ti place tie, desii nu-i cazul sa fii urat, doar ca nu poti cere sau impune cuiva sa te placa!

| Lioana a răspuns:

Nu trebuie sa joci teatru pentru ca o fata sa se îndrăgostească de tine. Fii tu insuti. Vorbește cu ea. Dacă va potriviți la discuții atunci ai șanse, dacă nu, eu zic sa uiti.

| Samariteanul a răspuns:

Vezi ce ii place ei si te orientezi sa aveti lucruri in comun, sa comunicati mai des si tot asa.

| Adry05 a răspuns (pentru Samariteanul):

Degeaba aveti interese comune daca e plictisitor si pare disperat. Am gasit si tipi cu care aveam chestii in comun si degeaba din cauza chestiilor enumerate.

| munteanuionvictor a răspuns (pentru Samariteanul):

E bună varianta. Sunt șanse mari să dea rezultate.

| Nevroza a răspuns:

Nu ai cum sa faci sa se indragosteasca, dar poti sa o faci sa se tina dupa tine. Umbla cu BMW si flutura, in mana 10000 de euro. O sa agati, pe toate care ies in cale!

| Doarof3 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa te comporti normal. Dacă te place așa cum ești e bine. Dacă nu, nu te schimba doar pentru ca o placi pe ea.
Mai sunt fete în lumea asta.Succes

| Puffie a răspuns:

Hey,
Sunt total de acord cu ceilalti. Nu o poti face sa se îndrăgostească de tine daca pur si simplu nu te place. Dar eu sunt fata si am observat ca incep sa manifest putina simpatie fata de unii baieti atunci cand:
1. Ii faci un cadou. Tocmai vine 1 Martie deci ai putea sa procedezi astfel:
Marrisoarele le iei din aceeasi gama (nu de marimi diferite). Dar cel mai frumos model din acea gama(si singurul, ca sa nu cumva sa-i dai unul la fel ca al altei fete)Repet: trebuie sa nu existe nicio diferenta de pret sau calitate. Dar sigur va aprecia ca i l-ai dat pe cel mai frumos.
P.S:Sa nu cumva sa il azvarli pe banca ei sau ceva. Ca sa-i atragi atentia dai-l personal.
2.Nu vorbesti cu o alta fata in afara de ea. Multi spun ca atunci cand fetele sunt geloase incep sa se indragosteasca. Dar nu merge asa. Daca te va vedea ca stai mai mult cu o alta fata. Va crede ca tie iti place de ea si se va gândi că nu mai are rost să se mai gandeasca la tine. Incearca sa fii mai distant cu celelalte fete decat cu ea. Ascult-o. Intelege-o (daca porți; ) )
Cam astea au fost sfaturile mele. Sper ca te-am ajutat!

| munteanuionvictor a răspuns (pentru Puffie):

Ai dat sfaturi utile.

| Puffie a răspuns (pentru munteanuionvictor):

Mulțumesc!