| Topliceanu_Vanessa_2000 a întrebat:

Vreau sa imi fac arborele genealogic dar nu stiu prea multe despre "stramosii" mei. unde as putea gasi?

8 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Bunici/strabunici/matui si parinti.
O zi bunahappy

| Topliceanu_Vanessa_2000 explică (pentru caramela):

Bunicii si strabunicii sunt decedati.

| caramela a răspuns (pentru Topliceanu_Vanessa_2000):

Parintii tai iti vor explica mai multe daca ii intrebi.
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=90532
Uite un link, vexi daca iti poate fi de folos.
O zi buna:)

| Drolja a răspuns:

Îi poţi inventa.

| Fatamuntilor a răspuns:

In vacanta fa o vizita rudelor care te-ar putea ajuta.
Bunicii de exemplu.Intreaba-i cum ii chema pe parintii lor, apoi mergi pe firul bunici parinti, nepoti, matusi, unchi.....etc.
Uite un link care te-ar putea ajuta.
https://centrudegenealogie.wordpress.com/......enealogic/

| SmileyesotulmeusecretLOL a răspuns:

Îți poți întreba rudele mai în vârstă din familie, părinții, mătușile, unchii, verișorii. Aduni informații de la fiecare, apoi faci asocieri până ajungi să le poți organiza într-un arbore genealogic happy

| Criss0934 a răspuns:

Intreaba-ti parintii si bunicii...sigur ei stiu cate ceva despre parintii si bunicii lor daca nu chiar si despre strabunici.

| Didyyyyyy a răspuns:

Ii poti intreba pe parintii tai sau chiar si pe bunici
Ei sigur vor stie cate ceva despre ei