| stefi19 a întrebat:

Vreau sa imi ziceti voi ce rost mai are sa traiesti si pentru cine sau pentru ce?

Răspuns Câştigător
| Bebeeeee a răspuns:

Poate pentru persoana ubita mda eu am incercat de multe ori sa ma omor da nu e o solutie

16 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Imi place viata, e o provocare, iar lasitatea o urasc si-as vrea sa cred ca nu e specifica omului!

| morena a răspuns:

Pentru tine,numai pentru tine merita sa traiesti! Iar cand vei avea copii pentru ei! Dar pana atunci merita sa ai respectul de sine,caci daca tu insati nu te respecti,cine altcineva astepti sa o faca?
Iubestete pe tine ca asa te vor putea iubii si altii, cand ai pierdut acest respect, cum astepti sa il aiba altii?

Răspuns utilizator avertizat
| Dash a răspuns:

Ok, daca nu mai vrei sa traiesti pentru ca nu intelegi scopul vietii, atunci gandeste-te in felul urmator:
Gandeste-te la viata ca la un "Test" pe care Dumnezeu ti la dat si in functie de cum il faci (ce rezultat obtii) vei ajunge intr-un loc bun sau in unul rau. Desigur ai si obtiunea de a renunta la "test" (sinuciderea) dar atunci trebuie sa realizezi ca nu poti intra in locul bun daca nu ai dat testul.

Sper ca te-am facut sa intelegi. Toate cele bune!

| sonya a răspuns:

Pai fiecare isi gaseste rostul pana la urma. Nu traiesc pentru cineva sau pentru ceva. Viata e frumoasa si cu bune si cu rele. Si de ce merita? Pai pentru ca am o familie care ma iubeste, ca am un prieten care tine la mine, ca am un loc de munca, ca am o casa, ca vad lumina zilei, ca merg, ca pot asculta apa cum mangaie lin nisipul, ca pot urca pe munte si respira aerul libertatii si pentru ca nu ma dau batuta. Succes!

| Filip23 a răspuns:

Daca nu te intereseaza sa ajuti, ai sa iti mai pui intrebarea asta. Insa in orice loc ai fi, vei intalni si oameni care au nevoie de ajutor, nu neaparat material.

| Lost_8235 a răspuns:

Cauta-ma poate ne gasim motive unul altuia. :-)

| dany5555 a răspuns:

Pentru parinti, pentru prieteni, pentru iubit/iubita

pentru a face ceva in viata asta

nu pentru a muri

pentru a face tot ce se poate face in viata

pentru. a ajunge cineva

pentru.tot

| alexam_9916 a răspuns:

Stiu ca sunt prost. Dar cand ma uit in jur prind curaj!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mereu am fost curios ce va aduce ziua de maine.cred ca asta e.ma roade curiozitatea teribil.dar nu ma dezamageste niciodata.traim vremuri mai dificile intr-adevar, dar interesante din caleafara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda intrebarea vietii mele. Hai sa ne prefacem si sa zicem ca parintii. Dar atat. Si eu fac parte din clubul celor care considera ca viata nu are sens. Cine nu e de acord sa imi demonsetreze ca nu am dreptate.

| OnnySky a răspuns:

Pentru familie, pentru prieteni si dc pentru ca daca nu ai trai viata pe care ai primit-o atunci vei ramane cu regretul ca ia-i facut pe uni sa sufere.

| TheKid a răspuns:

Sa traiesti e degeaba... bucurate de viata ca repede mai trece!

| alice_2151 a răspuns:

Poi gândește-te pentru început la toate lucrurile pe care ai visat să le faci vreodata în viață și nu le-ai facut... Pentru asta merită să trăiești! big grin

| MayaDaya a răspuns:

Pentru cei care tin la tine, si tu nu-i mai observi, sau ai uitat de ei. Aminteste-ti de momentele frumoase pe care le-ai trait. si daca acum ai o perioada mai urata, asta nu inseamna ca nu mai merita sa traiesti. tocmai de'asta viata te mai si coboara uneori, pentru a avea de unde sa avansezi. In cele mai simple lucruri poti gasi miliarde de motive sa traiesti si sa te bucuri))

| Freddy22 a răspuns:

Rolul lui Homo Sapiens este sa comunice cu semenii lui si sa se ajute reciproc pentru a asigura bunastare Terrei (sau zeitei Geea)