| anonim_4396 a întrebat:

Ziceti voi.Merita sa mai traiesti? Nimic nu merge.Am vrut sa fac Youtube nu am sanse, imobiliare nu am sanse, alte afaceri e ocupata piata si nu am sanse. Apoi ce rost mai are sincer...

8 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Viața merge înainte, zi „merci" că nu ai vreo boală gravă.

| anonim_4396 explică (pentru Celcestietot):

Mai bine as avea sa mor sa scap de tot

| Celcestietot a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti negativist, capul suswinking!

| mentholinks a răspuns:

Cati bani ai investit si cat ai pierdut?

| anonim_4396 explică (pentru mentholinks):

Nu am pierdut nici nu am investit.M-am gandit la constructii.Sa fac un cartier rezedential dar initial sa incep un bloc cu vreo 5 etaje.Dar nu am atatia bani.Si multi ma descurajeaza.Deja m-am saturat.Viata de rahat.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

"alte afaceri e ocupata piata si nu am sanse" daca marea afacere la care te gandesti e un magazin de colt de strada, bineinteles.

Pun pariu ca nu ti-ai dat silinta in nici unul din domenii, exact cum nu ti-ai dat silinta nici cu bacul.
E umilitor sa te plangi ca nu iti iese nimic si ca vrei sa renunti luandu-ti viata.
E mult mai satisfacator rezultatul dorit dupa ce ai vazut ca tot efortul depus nu a fost in zadar.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Ca sa ai o idee buna de afaceri, ai doua posibilati:
1. Gasesti o problema a societatii care n-are rezolvare inca si incerci sa ii gasesti tu una.
2. Observi ca serviciile unor firme nu sunt de calitate prea buna, asa ca vrei sa le imbunatatesti.

Problemele cele mai de baza ale societatii au fost rezolvate de foarte mult timp. Mai raman probleme pentru anumite categorii de oameni, deci trebuie sa cauti ceva care poate nu intereseaza pe oricine, precum magazinele de alimente/haine, Facebook-ul, etc.
Eu mi-am implinit ideea in domeniul medical.

| anonim_4396 explică (pentru NietzscheFrumosSiDesteptSunt):

Eu m-am gandit la o brutarie sau la o afacere cu produse congelate.Dar nu merge.Sunt ghinionist si asta e.