| strem a întrebat:

Vreau sa va pun o intrebare care si pe mine ma macinat mult.sa zicem ca sunteti intr-o relatie cu o fata sau cu un baiat si dintr-o data va da vestea ca ar putea ramane paralizat sau paralizata,ce ati face ati mai vorbi cu persoana respectiva sau v-ati desparti? dar fiti va rog cat se poate de sinceri cu voi. sper ca stiti ce inseamna sa fie o persoana paralizata,copii nu poti avea,e ca o leguma in pat,dar tu sa o iubesti sau sa-l iubesti mult, ce ati face?

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca e in spital merg in vizita dar acasa nu pot sa o tin din pacate.

| Lexy ♥ a răspuns:

Raman langa acea persoana.Pana la urma nu poate face copii cum spui tu dar nici nu il pot trata ca pe ultimul om, la bine impreuna si la rau fiecare cu drumul lui.Asta tine si de caracterul omului. Daca il iubesti asa mult nu cred ca te lasa sufletul sa il lasi chinuit si sa pleci.

| miolina a răspuns:

Rapid conversatie cu medicul daca exista pericol de paralizie.

| milan9 a răspuns:

Inainte de casatorie este un lucru, dupa casatorie este insa altceva...
Ar trebui sa existe o dragoste prea puternica, unica, exceptionala, si asta chiar pentru persoana paralizata, indiferent de felulin care era inainte...

| Exilee a răspuns:

Da. De ce nu? Poti sa-i alini suferinta ( si imi pare rau sa aflu asa ceva). Suntem oameni si avem nevoie de afectiunea celor din jur.

De fapt, poti sa si o iubesti, sa-i demonstrezi asta ( nu dragoste cum se gaseste intre iubiti), ci dragoste "frateasca".
Dedica-tiun timp convenabil pentru a fi alaturi de invidul respectiv. Dar nu inteleg de unde ideea de a parasi pe cineva. NU, DAR NICI SA NU NE GANDIM LA ASTA!

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut
Ai spus că ar putea să rămână paralizat/ă, dar poate nici să fie aşa, multe boli se pot trata.
Dar oricum când e persoana ce o iubeşti indiferent ce s-ar întâmpla tu vei rămâne lângă ea. Iubeşti persoana(persoana lăuntrică) nu aspectul fizic. Dar dacă ai fi tu în acel caz, nu te-ai bucura dacă persoana iubită te-ar susţine?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu ajut persoana, nu o las.

| SexyGirlSweet1998 a răspuns:

Daca iubesc persoana aia cu adevarat, nu o las niciodata si daca e pe patul de moarte.Cum sa o lasi? 1 Trebuie sa-i fii aproape, sa o incurajezi, sa o sprijini.

| Sanusperiniciodatalamaibine a răspuns:

Cred ca dragostea poate trece si peste astfel de lucruri, este adevarat ca vor exista multe diferente si multe altele, insa daca tot se presupune ca iubesti persoana aia, o iubesti asa cum este.La urma urmelor nu este ceva ce ea si-ar fi dorit sa se intample.

| strem explică:

Ok.dar daca relatia nu ar mai merge, si ar fi o persoana certareata care tot timpul cauta sa se certe cu tine, ce ati face? ati mai ramane alaturi de ea, daca ar paraliza?