| Nikcoletta a întrebat:

Vreau sa va spun o problema de care nu pot scăpa!
Mereu cand merg in alt oras sau intr-o țară straina ma apasa o tristete adânca si vreau sa revin acasă mai repede.
Din cauza asta am ramas şi fara muncă, nu am stat nici in Italia, am 25 de ani si sunt prea ataşata de familia mea.
La varsta asta nu prea e bine, cum sa ma obişnuiesc sa locuiesc departe de familie? Aşa cum o fac toți?
De ce ma întristez cand sunt singură?

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Și eu la fel după 3 săptămâni numai puteam, ar putea fi borderline, o obsesie fata de cineva, suntem sensibili emoțional, iubim cu adevărat, din păcate viata îți demonstrează cum e și fără

| Freya1 a răspuns:

Se zice ca daca vrei sa faci ceva in viata si pe cont propriu, trebuie sa lupți sa te desprinzi de familie (Nu sa nu mai vorbesti cu ei sau din astea, ci pur si simplu sa lupți sa păstrezi o distanță până scapi de "cordonul ombilical").
E greu, dar nu imposibil.Lucrul asta o sa te ajute sa fi independenta si mai ales pe cand te vei căsătorii.Ca doar nu vei vrea sa ii duci pe mami si tati cu voi in casa.

| cristimihailov a răspuns:

Daca gasesti pe unul si faci si un copil o sa iti treaca tristetea... de zici ca a fost in alta viata

Răspuns utilizator avertizat
| BuLaNNNeL a răspuns:

Te ambiționezi, te motivezi, îți impui. Iar până la urma-urmei, poți vorbi zilnic cu ei pe apeluri video. Oricum, devine toxic sa stai cu ai tai până la vârste de genul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tocmai am pus o întrebare care e asemănătoare cu a ta.
și eu sunt la felhappy e tare greu. Dar sa știi ca nu contează vârsta. Și la Bătrânețe ți e dor de părinți și casa ta dacă ești in alta țara.

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Măcar părinți ei sunt în viata, când numai ai atunci e greu

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Când nu mai ai nu mai ai pentru cine sa vi acasă.

Răspuns utilizator avertizat
| Gabryel85 a răspuns:

E depresia de după naștere...