| Roscovana a întrebat:

Vreau si eu niste versuri/mesaje/statusuri ...de impacare cu o mama! Sau pentru o mama!
Dau funda puppy dog eyes!
Multumesc anticipat >:"!

Răspuns Câştigător
| ir3al a răspuns:

M-ai iubit la fel de mult pe cat te-am facut sa suferi, mama scumpa, si dorul tau de mine inca e prea mare ca sa poata fi potolit. Dar nu fi suparata mama draga, cand vei avea nevoie de mine voi alerga spre tine fara zabava si iti promit ca intr-o zi iti voi alunga singuratatea pentru totdeauna cand iti voi aduce nepoteii sa ai grija de ei asa cum stiu ca iti doresti.

Te iubesc mama si ma gandesc mereu la tine….

Mama, muntii ninsi imi aduc mereu aminte de tine, la fel ca tie crestetul lor a ajuns atat de sus incat a ramas nins pentru totdeauna, si putini oameni pot ajunge acolo.

Atat de sus te-au inaltat virtutile si dragostea ta netarmuita atat de jos te cufunda durerile batranetii si imi doresc atat de mult ca iubirea noastra, a dragilor tai copii, si a celor multi care iti sunt aproape, sa-ti aduca alinare.

Tu ne-ai ingrijit destul mama draga, acum e randul nostru sa te ocrotim pe tine, odihneste-te si si lasa-ne pe noi sa ne ingrijim de greutatile vietii.

Te iubim mult …

Au trecut anii peste tine mama ca ninsorile peste munti si ai ajuns acum acolo sus unde zapezile nu se mai topesc si parul tau ramane nins. Esti mareata ca muntii acum si in tine ne avem izvoarele noi toti copii tai, asta vrem sa-ti aduc aminte atunci cand regreti ca am ajuns departe de tine.

Ne v-om intoarce mereu la izvorul dragostei noastre, ne v-om intoarce mereu la tine scumpa mama, pentru ca tie iti datoram totul.

Te iubim mult…

Mama, ce-as putea sa-ti daruiesc de ziua ta cand nimic din lumea asta nu poate rasplatii dragostea ta, nimic nu m-ar putea rascumpara de la tine. Eu nu vreau sa ma rascumpar eu doresc sa iti raman datorpentru tot restul vietii, pentru tot restul vietii sa ma straduiesc sa-ti rasplatesc iubirea…

Mama, de ziua ta iti ofer cadou aceasta carte cu poezii de dragoste pentru ca dragostea e cel mai scump si mai frumos cadou pe care mil-ai facut si tu cu atata generozitate.

Te iubesc mult….

Mama cand eram copii te rugai cu noi la Dumnezeu sa ne trimita ingerii care sa ne ocroteasca si sa ne ajute sa crestem mari si frumosi.

Iti multumim mult mama draga, ingerasii tai ne-au ajutata sa crestem mari si frumosi si acum ne rugam si noi Domnului sa-ti trimita ingeri sa te ocroteasca si sa te tina sanatoasa.

Te iubim mult…

Acesta este mesajul meu de dragoste pentru tine, mama mea scumpa, sa te mai poti oprii din mumnca din cand in cand, ca sa citesti aceasta carte cu poezii de dragoste scrisa numai pentru tine.

Sa fii la fel de iubita cum sunt si eu…

Mama daca m-ai fi facut poet ti-as fi scris eu toate poeziile astea de dragoste numai pentru tine.

Dar nu conteaza ce m-ai facut, orice as fi ajuns eu te-as fi iubit la fel de mult… chiar de m-ai fi facut fata.

Poezii si dragoste, multa dragoste, pentru mama…

Mama bucura-te pentru ca cu cat creste varsta cu atat creste si dragostea mea pentru tine.

Viata mea e frumoasa si datorita tie mama, iti multumesc si iti promit ca n-am sa iti raman dator si n-am sa te dezamagesc…

Cineva te iubeste si va avea grija de tine mereu…

1 răspuns: