| JustChirp a întrebat:

Ziua mea de nastere este duminica peste cateva luni dar vreau sa stiu ce sa fac ca de obicei cand e ziua cuiva de nastere se dau bomboane la scoala dar eu nu am cum sa le dau adica pot sa ii invit la mine dar nu asta e intrebarea, cand le dau bomboane? Luni sau vineri?

3 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Eu as da luni pentru ca este o zi mai apropiata de ziua ta. happy

| Violleta2022 a răspuns:

Este recomandat sa oferi o tratatie taman in ziua ta de nastere, iar daca pica in weeeknd se poate oferii DUPA ziua de nastere, existand superstitia ca serbandu-ti ziua inainte sa implinesti varsta, poti sa nu mai o apuci sa o traiesti.
Si petrecerile se fac la fel, DUPA ziua de nastere, nu inainte.

| Smolbean a răspuns:

Când dorești tu. Nu este regula. Poți sa le duci luni, deoarece e mai aproape de ziua tahappy