| anonim_4396 a întrebat:

Buna,imi puteti spune si mie daca ar fi indicat sa ii ofer drept cadou unei fete pe care o simpatizez, in varsta de 22 de ani niste flori, bomboane mai rafinate? Spunea ca este cu cineva dar ca nu stau impreuna, ea nu vrea asta fiindca nu ii plac imbratisarile.vine cu mine cu masina la servici, imi zambeste, cateodata mai vb si mai intim dar acum nu imi dau seama.Am incercat sa o invit in oras dar nu prea vrea, cand mi-a platit ultima oara am spus ca nu vreau banii ci vreau sa ne intalnim la un suc, ea a spus ca prefera sa imi plateasca.Ar fi cazul sa ma astampar sau sa ii ofer vineri un cadou pentru ziua ei care pica Duminica? Multumesc

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Tine distanta prea ca nu te place ca iubit sau prieten, dar are nevoeid e tine ca sa o duci cu masina, adica profita de avantajul asta, si vrea sa ramana acolo, la colegialitate.
Sfatul meu este sa-i dai un buchet de flori luni, daca este ziua ei duminica si atat.

| Laur014 a răspuns (pentru Violleta2022):

Am inteles, o sa ii ofer un buchet de flori, nimic mai mult.O sa incerc sa ma retrag subtil, in caz ca o sa vrea ceva, o sa o las pe ea sa decida.Multunesc pentru raspuns happy

| Freya1 a răspuns:

Daca este cu cineva nu stiu daca este indicat sa ii dai flori si ciocolata deoarece este posibil ca respectivul sa i le vada. Daca vrei sa o cuceresti nu o agasa fi tu insuti si las-o pe ea sa se apropie de tine ca sa stii sigur ca asta vrea, deoarece daca o sa te bagi tu pe gatul ei si ea nu asta vrea o sa iasa nasol...

| Laur014 a răspuns (pentru Freya1):

Este cu cineva dar nu locuiesc impreuna fiindca ea nu vrea asa ceva, poate chiar ma minte spunandu-mi ca este cu cineva, nu mai inteleg

| Freya1 a răspuns (pentru Laur014):

Pai depinde oricum daca vrei sa fi cu ea sa o cuceresti trebuie sa afli asta. Vorbeste cu persoane care o cunosc

| Laur014 a răspuns (pentru Freya1):

Din pacate nu am prea multe persoane care sa o cunoasca si sa imi spuna mai multe despre ea.Este si spaniola, eu roman, ne aflam in Anglia, o diferenta de varsta cam mare intre noi.Acum nu stiu ce sa zic, deja mizez ca totul sau nimic pe asta, simt ca mai sunt si alte fete care ma plac si as putea sa socializez cu ele, 2 englezoaice, o poloneza, o englezoaica m-a cautat pe Facebook si a vb cu mine.Acum asa cum am spus, as putea sa fiu cu cineva dar atat timp cat nu sunt cu acea persoana pe care o simpatizez, prefer sa pierd totul.Am ajuns la o varsta,o varsta care din pacate, cred, ca datorita ambitiilor mele, am ajuns sa fiu singur, sa fiu inca cu capul in nori sad

| Freya1 a răspuns (pentru Laur014):

Da ce varsta ai?

| Lzehxo a răspuns:

E ocazia perfecta sa-i vorbesti. Da-i cadoul si invit-o in oras sa sarvatoriti.

| Nyya a răspuns:

Ca sa o cuceresti e nevoie de toata artileria asa ca ziua ei de nastere ar fi ocazia perfecta