| Iulyan13 a întrebat:

Salut am cumparat acest router http://www.asus.com/...Routers/RTN10E/ Asus RT-N10E Wireless-N Router si nu stiu sa il configurez, am incercat 2 zile si nu am reusit si m-am gandit sa ii sun pe cei de la internet. I-am sunat pe cei de la internet si mi-a raspuns un om si a zis sa ma duc la el cu router-u. M-am dus la el am mai stat pe acolo 2 ore si nu am reusit sa il facem, a zis sa il las la el ca o sa il dea la un coleg care se pricepe mai bine si poate o sa il faca. Ieri mi la adus acasa si a zis ca nu poate fi confugurat pe reteaua lor si ca a incercat si seful lui si nu a reusit.
Am internet de la Fox Computers, connectiune PPPoE cu ip Staic
Cel de la internet avea si el un router D-link si la al lui baga doar username si parola si isi lua singur restul setarilor.
Am un var care are internet de la RDS si la el am reusit sa fac router ul.
Asta mi-a zis cel de la internet ca trebuie sa introduc, asa a introdus si el la al lui si al lui a mers.

http://imageshack.us.../18/gdgbdv.png/

Eroarea asta mi-o da cand incerc sa intru pe internet

http://imageshack.us.../703/asusi.png/

Am incercat sa bag si ip-ul, subinet mask-ul si Gateway-ul pe care le-am gasit in connectiunea de la ei cu cmds, si degeaba.

Va rog sa ma ajutati
Multumesc

ATENŢIE! Legea nr. 8 din 1996 pedepseşte pirateria şi distribuţia ilegală de materiale pe Internet. Nu posta linkuri care încalcă drepturile de autor. În ipoteza unei acţiuni juridice, TPU.ro poate fi obligat de lege să furnizeze IP-ul tău şi restul datelor de identificare despre tine.

Postarea unui mesaj implică asumarea tuturor riscurilor din partea ta.
De asemenea, accesararea unor linkuri de pe site-uri îndoielnice poate duce la virusarea calculatorului tău.
2 răspunsuri:
| 4ndr33y a răspuns:

Linkurile cu screenshoturile sunt corupte. Vezi daca nu are autosetup, trebuie sa introduci cu atentie setarile, ai mare grije si la ce porturi folosesti.

| Orgolios a răspuns:

Nu se poate vedea nimic, schimba netul, daca aceia nu au stiut nimic, inseamna ca nu au nicio legatura cu netul//