| cristi202 a întrebat:

Am nevoie un pic de ajutorul vostru, mai mult decât de un răspuns la întrebare. Pentru cei care vreți să mă ajutați aș vrea să intrați pe www.playground.ai. (Pentru cei care nu vreți să vă complicați răspundeți la întrebarea de la final) E un program care generează imagini pe baza unor cuvinte, sau poți pune o imagine pe care să o prelucrezi în funcție de acele cuvinte. Aș vrea să faceți practic acest lucru pentru că răspunsul vostru poate sa depinda de vizualizarea întregului proces al creării imaginilor. Nu e ceva complicat, în două minute ați văzut despre ce e vorba. Va înregistrați într un singur pas cu contul Google și puteți crea imagini din colțul sus cu butonul "create". Tastezi cuvinte-cheie la "prompt" și iți dă o imagine care conțin acele cuvinte. Incercați să vedeți toate opțiunile oferite de program, nu sunt prea multe. Ce e specific acestui program e că dacă închizi browserul sau dai înapoi pagina imaginea se salvează automat pe contul deschis pe site.

Și acum, întrebarile:
În condițiile învcare programul ar fi dat imagini să zicem "deșucheate", un profesionist în domeniu foto video (care cunoaște bine programe și procesul de editare foto) poate spune că nu știe dacă se pot șterge imaginile?
Cât de evident, de vizibil, e pe site că imaginile pot fi șterse?

Ideea e următoarea: cineva a fost prins cu imagini mai deocheate pe contul lui pe acest site, și, ca să nu dea socoteală pentru acele imagini, explicația lui a fost că nu știa că pot fi șterse, dand de înțeles că nu exista opțiunea ștergerii lor. Când a fost verificat, cineva a făcut pașii pe care eu îi cer să ii faceți voi, a descoperit că de fapt ele puteau fi șterse. Apoi a dat-o că nu puteau fi șterse, când el a făcut în urmă cu doi ani era altă variantă de program. A fost confruntat și cu asta, s-a cerut părerea adminilor siteului printr-un mail și s-a primit răspunsul că încă de la început se puteau șterge. Mie mi se pare o afirmație extrem de hilară, cum vi se pare vouă, (eventual de la 1 la 10)?

In esență întrebarea este: poate cineva profesionist în domeniu calculatoarelor să spună că nu știe că s-ar putea șterge niște imagini în condițiile în care ștergerea imaginilor a fișierelor stimate încă din primele lecții ale cursurilor de operare pe calculator?

ATENŢIE! Legea nr. 8 din 1996 pedepseşte pirateria şi distribuţia ilegală de materiale pe Internet. Nu posta linkuri care încalcă drepturile de autor. În ipoteza unei acţiuni juridice, TPU.ro poate fi obligat de lege să furnizeze IP-ul tău şi restul datelor de identificare despre tine.

Postarea unui mesaj implică asumarea tuturor riscurilor din partea ta.
De asemenea, accesararea unor linkuri de pe site-uri îndoielnice poate duce la virusarea calculatorului tău.
1 răspuns:
| dullcat a răspuns:

Cam multa bataie de cap pentru un conflict random de pe internet? Mie nu imi place ideea de a-mi face conturi asa aiurea pentru a vota sau a face orice altceva complet irelevant.