| qelias a întrebat:

Se poate dezintala Windows 8 și instala Linux?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Bineinteles, nici nu e nevoie sa il dezinstalezi, le poti instala pe ambele in dual boot

| qelias explică (pentru suntserios):

Poți fi mai specific? Ce este acela "dual boot"? Dacă poți, dă-mi niște pași de urmat. Sunt cam în pom in funcție de așa ceva.

| suntserios a răspuns (pentru qelias):

Dual boot inseamna sa ai doua sisteme de operare si Windows ul si Linuxul si de fiecare data cand deschizi laptopul/PC ul sa alegi pe care sa il folosesti.

Linuxul nu e chiar atat de usor de instalat asa ca iti recomand sa apelezi la cineva care a mai facut treaba asta

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bineinteles.