anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

A mai vazut cineva filmul Duplex(2003), regizat de Danny DeVito, cu Ben Stiller(Alex) si Drew Barrymore(Nancy)? In el e vorba de o baba excentrica(Eileen Essel, in rolul Mrs. Connelly), care locuieste in chirie, la etaj, cu un cuplu de indragostiti(Alex&Nancy, locuind la parter). Batranica are grija sa le tot faca zile amare, sperand ca-i va determina sa plece si s-o lase pe ea stapana peste duplex-ul din New York(Brooklyn), asa ca tinerii incearca de asemenea orice metoda de a scapa de ea, chiar sa o ucida!
V-a placut ceva indeosebi la acest film? Eu am fost tare amuzat de baba, pentru replicile si gesturile ei, dar mai ales pentru noaptea aia in care dansa/juca Riverdance si s-a "rupt" podeaua cu ea! Mi s-a parut o comedie bunicica, chiar daca Drew Barrymore a fost nominalizata la Zmeura de Aur pentru "cea mai proasta actrita"!

In caz ca nu se gaseste nimeni sa-si dea cu opinia despre acest film(probabil nevizionat inca) atunci imi poate recomanda cineva filme similare sau o comedie in care miezul filmului sa fie reprezentat tot de un personaj in varsta cam dement?