| ibitzi a întrebat:

Am vazut mai demult un film frumos, drama, in care un tip retardat e supus unui tratament experimental si devine destept, chiar peste medie, se indragosteste de profesoara lui de la scoala ajutatoare, dupa care regreseaza. Parca avea si un soarece alb care moare si-l ingroapa intr-o cutie de chibrituri? Are cineva idee despre ce vorbesc?

5 răspunsuri:
| mumbling a răspuns:

Da imi amintesc si eu ceva dar nu mai stiu cum ii zice
Oricum tin minte ca o fost foarte fain

| alexmircescu13 a răspuns:

Filmul se numeste Charly si este facut dupa nuvela lui Daniel Keyes 'Flori pentru Algernon' unde Algernon era soricelul. Felicitari pentru gusturile in materie de filme, te referi la un film de exceptie facut in 1968.

| pufulete17 a răspuns:

Awakenings cumva?big grin e cu robert de niro?big grin

| pufulete17 a răspuns:

Awakenings cumva?big grin e cu robert de niro?big grin lasa`mi pm

| GabytzaDoolce a răspuns:

Cred ca zici de filmul "Charlie".Imi dai funda te roog?