| noisolpXekuNemertXe a întrebat:

Am văzut un film cu un om de stiință care a mers într-un tărâm fermecat (așa îmi amintesc; parcă era undeva pe nori).
În acest tărâm el s-a îndrăgostit de o fată cu care a stat o săptămână și s-a întors cu ea în lumea lui. Bărbatul a realizat că este cu 7 ani în viitor și că timpul se scurge diferit în cele 2 lumi.
Parcă cei doi iubiți au furat ceva de acolo și trupele împăratului lumii aceleia a pus armata pe urmele lor.
Îmi amintesc că armata se pregătea în 30 de secunde, dar în lumea obișnuită totul dura în jur de 2 ore.

2 răspunsuri:
| manuel72 a răspuns:

Multumim ca ne-ai impartasit actiunea filmului. Oricum si etnobotanicele te fac sa ai viziuni de-astea fara sa cumperi bilet la cinematograf si par chiar mai reale.

| noisolpXekuNemertXe explică:

Îmi amintesc că la un moment dat el a spus ca măcar computerul îl mai ține minte.