| anonim_4396 a întrebat:

As dori si eu cateva filme (drama si comedie in special). Cine stie?

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Acțiune/Dramă :
„Requiem For A Dream" (anul 2000), „The Dark Knight" (anul 2008), „Unstoppable" (anul 2010), „Faster" (anul 2010), „Bronson" (anul 2008), „Man On Fire" (anul 2008),„Felon" (anul 2008), „300- Eroii de la Termopile" (anul 2007), etc.
Comedie:
„The Hangover" (anul 2009), „Home Alone" (anul 1990), „The Godmother" (anul 2011), „Love and other drugs" (anul 2010), „When in Rome" (anul 2010), „Yes Man" (anul 2008), „Footloose" (anul 2011), „Crazy, Stupid, Love"(anul 2011),„Something borrowed" (anul 2011), „Midnight in Paris" (anul 2011), „Mr Popper's Penguins"(anul 2011), „Kiss & Tango" (anul 2011), „The Sitter" (anul 2011), „Dance Machine!"(anul 2011), etc.
Vizionare plăcută!

5 răspunsuri:
| Leocerba a răspuns:

Regizorul 'se intituleaza" Edward D. Wood Jr. si este socotit cel mai prost regizor de film ever!
A facut filmele astea: http://www.imdb.com/name/nm0000248/
El n-a dorit ca filmele sale sa fie comedii.De pilda, preferatul meu este : http://www.imdb.com/title/tt0052077/ se cheama "Plan 9 from Outer Space",SF si Horror,dar a iesit macel: se vad farfuriile zburatoare din carton filmate de f aproape,firele de ata de care sunt trase decorurile,actorii care trec prin cadru infasurati intr-o pelerina si privindu-ne ambiguu etc.
E durere filmul asta, e cea mai nonconformista comedie involuntara!
Pentru un efect garantat, iti recomand si filmul "Ed Wood" http://www.imdb.com/title/tt0109707/. Are umor noir(dar daca filmu-i alb negru...umorul nu putea fi altfel) si actori bine incadrati.Este biografic, Johnny Depp interpreteaza cu duiosie si finete regizorul cel prostanac pe care ti l-am recomandat mai sus.Un film relaxant, coloana sonora faina si semnatura lu` Tim Burton.

| RazzyFUnik a răspuns:

Alege de aici
http://www.axyy-filme.com/

| maria999 a răspuns:

Poti sa intri pe cinmass si le vezi direct pe net nu trebuie sa le descarci si iti recomand orphan, nasa mai vezi ce filme de comedie si drama mai sunt acolo

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Drama: Twilight, Immortals, A Dangerous Method
Comedie: Un socru de cosmar(este superb, razi continuu), Rio, Puss in Boots, Crazy, Stupid, Love. Cam atatea stiu. Bafta!

| Mihaita1990 a răspuns:

In numele trandafirului e un film smecher drama
si. pirati din caraibe pe ape si mai tulburi, blestemul perlei negre, cufarul omolui mort mai multe.