| missClumsy a întrebat:

Am vazut acum cativa ani un film. Nu mai stiu cum se numea, era vorba de un vrajitor parca si stiu ca era o faza cu niste mame care erau stranse la un loc de vrajitorul asta si puse sa aleaga intr-un saculet niste pietre, dintre care una singura era neagra, copilul al carei mama alesese piatra neagra era luat e vrajitor. Si mai stiu ca vrajitorul ala sau ce era avea un baston cu un cap care vorbea. Are cineva idee cum se numeste filmul?

1 răspuns:
| Diabolique a răspuns:

Scenariul era cam așa: Vrăjitorul era de fapt Diavolul, iar scopul lui era să-și aleagă un moștenitor printre copiii sătenilor. Îi terorizează pe bieții oameni, după care le propune acel pact despre care vorbești. Piatra neagră ajunge, evident, la rolul principal, iar el se alege cu copilul. Final neașteptat :)).
Anyway, e vorba despre „Storm of the Century" - Trimisul Satanei (1999), după scenariul lui Stephen King.
http://www.imdb.com/title/tt0135659/
Seară faină!