| AleixD a întrebat:

am vazut un film cu 2 surori, una avocata, una usuratica. Ele se cearta, cea usuratica(mica) pleaca la bunica ei, unde se face asistenta medicala, intalneste un om batran care o invata sa citeasca. Cea mare, avocata, intalneste un tip, cu care urma s-a logodit, insa din faptul ca nu stie unde ii este sora, se inchide in ea, apoi el o paraseste. Gaseste niste scrisori ale bunicii ei, pleaca la ea si acolo o gaseste si pe sora ei. Ii povesteste ce s-a intamplat cu logodnicul ei, sora ei se simte vinovata si il suna pe el spunandu-i ca logodnica luieste ranita sau ceva de genu. El vine, se intalneste cu fata cea mica, ea ii explica care e motivul, apoi ei 2 se casatoresc. Cum se numeste?

1 răspuns:
| faramatania a răspuns:

In Her Shoes (2005)?
http://www.cinemagia.ro/filme/in-her-shoes-eu-cu-sora-mea-mai-mica-9997/
Îți mai recomand și eu un film, tot cu doua surori și tot așa, una avocată iar cealalată f. ușuratică:Solitary (2015)