| BugsBunny3 a întrebat:

As vrea si eu cateva filme horror cu adolescenti. Am vazut deja filmele Scream, I Know What You Did Last Summer, Final Destination, Black Christmas (si altele big grin). Ce filme de acest gen mai cunoasteti?

2 răspunsuri:
| maly00 a răspuns:

Halloween 1 si 2

| 99maria a răspuns:

Hahaha,inca un domeniu la care ma pricep foarte bine)
O sa-ti spun si cate ceva despre ele, ca sa decizi tu la care te vei uita.

Black Christmas :X [ un psihopat criminal evadeaza in noaptea de Craciun ca sa se intoarca in vechea lui casa, unde acum locuiesc mai multe prietene de la universitate, e cu muult sange ] :X
Dar mie genu' asta de film imi place.
Adica nu-mi plac filmele paranormale, ci astea combinate cu putina actiune, cand toti incearca sa scape cu viata si sa ucida acel criminal/nebun etc)

Masacrul din Texas [ mai multi prieteni vor sa ajunga nu stiu unde, si pe drum intalnesc o nebuna pe care o iau in masina, iar aceasta se impusca singura.pe drum ei gasesc o ferma ciudata, de unde vor sa sune seriful, iar de aici totul ia o intorsatura ciudata].
E genial filmu' :X
Unul dintre horror'urile mele preferate!

Sorority Row [ nu e prea bun, dar e cu adolescenti, e gen '' Stiu ce-ai facut asta-vara'', o fratie de fete fac o gluma proasta, unde una dintre fete moare, apoi incep sa primeasca niste telefoane ciudate ].

Si nu in ultimul rand :
'' Friday the 13 th:X '' [ un baiat pleaca sa-si caute sora care a venit la o petrecere intr-o padure ciudata, unde nimeni nu are curajul sa calce, si nu s-a mai intors. Aici, baiatul, face cunostiinta cu mai multi prieteni care au venit si ei in zona, si merg in cautarea surorii tipului. De aici, mult sange!

Oricum, Black Christmas si Masacrul din Texas chiar merita vazute! Si alte filme:

House of the Wax (2005)
Wrong Turn ( sunt 4 parti )
Friday the 13th (2009)
The hills have eyes 2
Silent Hill
Scream 4 (dar iti sugerez sa le vezi si pe celelalte 3)
My bloody valentine
The grudge (sunt trei parti)
Black Christmas
The devil inside
Paranormal Activity

funda?